T, 5.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Endised metsavennad autasustasid kaitseministrit teeneteristiga

Helen Mihelson
Endised metsavennad autasustasid kaitseministrit teeneteristiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Endiste Metsavendade Liidu juhatuse esimees Arnold Ojaste andis kaitseminister Urmas Reinsalule metsavendade teeneteristi.
Eesti Endiste Metsavendade Liidu juhatuse esimees Arnold Ojaste andis kaitseminister Urmas Reinsalule metsavendade teeneteristi. Foto: Kaitseministeerium

Eesti Endiste Metsavendade Liidu juhatuse esimees Arnold Ojaste andis täna kaitseminister Urmas Reinsalule Endiste Metsavendade Liidu teeneteristi 2. klassi.

«Selle teenetemärgiga tunnustame inimesi, kelle panus metsavendluse jäädvustamise toetamisel on olnud väljapaistev,» ütles Ojaste.

Reinsalu sõnul väärib Endiste Metsavendade Liidu töö okupatsioonivõimu vastu relvaga võidelnud inimeste toetamisel ja nende mälestuste jäädvustamisel tunnustust ja toetust, teatas kaitseministeerium.

«Pean tähtsaks, et ei unustataks inimesi, kes kaitsesid oma perekondi ja iseennast võõrvõimu vägivalla vastu, lootuses Eesti iseseisvuse taastamisele,» ütles Reinsalu.

Teeneteristiga tunnustatakse endisi metsavendi ja metsavendluse toetajaid ning kodanikke, kes on üles näidanud hoolt ja ettevõtlikkust metsavendluse jäädvustamisel.

Kaitseminister arutas tänasel kohtumisel Eesti Endiste Metsavendade Liiduga tulevast koostööd ja metsavendade tunnustamist.

Eraldi käsitleti metsavendluse ajalugu käsitleva andmebaasi loomist, tunnustuse avaldamist endistele metsavendadele ning nende toetajatele, samuti ettepanekuid Vene vägede väljaviimise 20. aastapäeva tähistamiseks 31. augustil 2014.

Märksõnad
Tagasi üles