N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ekspert: riik teadvustab tervishoiusüsteemi probleeme

Berit-Helena Lamp
Facebook
Comments
Andres Võrk
Andres Võrk Foto: Pm

Uuringufirma Praxis ekspert Andres Võrk usub, et riik on hakanud teadvustama, et praeguse rahastamisskeemiga meie tervishoiusüsteem kaua jätkata ei suuda.


Võrk ütles «Aktuaalsele kaamerale» antud intervjuus, et majanduskriis ja sotsiaalmaksu laekumise langemine on pannud valitsuse mõtlema, et ainult tööjõu maksul baseerunud rahastamisel tervishoiusüsteem tugineda ei saa. Ekspert möönis samas, et haigekassa ja WHO koostöös valminud raport ei ole kriisiraport, vaid tegemist on dokumendiga, mis vaatab ajas kaugemale, vahendas

ERR Uudised

.

«Raport soovitab kohe vastu võtta põhimõttelised otsused, mis puudutab nii tervishoiu sisemist efektiivsust ja selle tõstmist kui ka rahastamise muutmist,» märkis Võrk.

Andres Võrgu sõnul näitavad uuringud, et tervishoid saab oma efektiivsust tõsta, panustades sellesse pooles ulatuses ise ning teine pool rahast peaks tulema mujalt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles