Lääne-Viru maadlejad tegid puhta töö Tartus

, maadlustreener
Tapa maadleja Rainer Viilveer (sinises) ja Kadrina poiss Taaniel Piiskoppel olid Eesti meistrivõistlustel konkurendid, maaspordiühingu
Jõud meistrivõistlustel pälvisid mõlemad oma kaalukategoorias esikoha.
Tapa maadleja Rainer Viilveer (sinises) ja Kadrina poiss Taaniel Piiskoppel olid Eesti meistrivõistlustel konkurendid, maaspordiühingu Jõud meistrivõistlustel pälvisid mõlemad oma kaalukategoorias esikoha. Foto: Arvet Mägi

Tartus Eesti maaülikooli uues spordihoones peetud maaspordiühingu Jõud raskejõustikualade meistrivõistlustel oli Lääne-Virumaa esindatud ainult maadlejatega, kes tõid aga edukalt esinedes ära kaks võistkondlikku esikohta ning hulga individuaalseid tiitlivõite.

Kreeka-rooma maadluses said läänevirulased võistkondliku esikoha Tartumaa ja Pärnumaa koondise ees, individuaalselt võideti sel alal neli esikohta.

Kehakaalus kuni 42 kg oli võidukas Jevgeni Hamidzanov (Väike-Maarja), kes alistas finaalis Martin Pajussaare (Kadrina). Kehakaalus kuni 50 kg tuli esimeseks Taaniel Piiskoppel (Kadrina) finaalivõiduga Koeru maadleja Cen Trossmanni üle.

Kehakaalus kuni 55 kg oli heas hoos tänavune Eesti meister Rainer Viilveer (Tapa), finaalis pidi tema paremust tunnistama Põltsamaa maadleja Ahti Pärnasalu. Raskekaalus maadles esikohale Mihkel Allikmäe (Tapa), võites finaalis Türi maadlejat Rauno Tamme.

Teise koha sai kehakaalus kuni 74 kg Kaarel Aupaju (Tapa), kolmandaks tulid kehakaalus kuni 55 kg Ivan Belikov (Tapa), kuni 60 kg Aleksis Kattai (Tapa), kuni 66 kg Dmitri Gorjuško(Tapa) ja kuni 96 kg Elari Piksar (Tapa).

Võistkondlik esikoht toodi Tartumaa ja Viljandimaa sportlaste ees Lääne-Virumaale ka naistemaadluses.

Individuaalselt tulid spordiühingu Jõud meistriks kehakaalus kuni 55 kg Olga Koroleva (Tapa) finaalivõiduga Karksi-Nuia maadleja Kairi Asu üle ja kehakaalus kuni 63 kg Lisbeth Vinter (Tapa) finaalivõiduga tartlanna Anette Traksi üle.

Teise koha sai kehakaalus kuni 40 kg Viktoria Kalmõkova (Tapa), kolmanda kohaga lõpetasid tiitlivõistluse kehakaalus kuni 40 kg Annabel Piksar (Tapa) ja kuni 63 kg Liis Järvamägi (Väike-Maarja).

Vabamaadluses said Lääne-Virumaa sportlased võistkondlikus arvestuses kolmanda koha. Võidu võttis Jõgevamaa, Põlvamaa koondis oli teine.

Ainsa vabamaadluse esikoha tõi maakonda raskekaalus võistelnud Mihkel Allikmäe, kes alistas nii nagu kreeka-rooma maadluseski türilase Rauno Tamme.

Teise koha võitis kehakaalus kuni 42 kg Jevgeni Hamidzanov, pronksile maadlesid kehakaalus kuni 42 kg Roman Bondarevski (Tapa), kehakaalus kuni 55 kg Ivan Belikov, kaalukategoorias kuni 66 kg Kaupo Kütt (Kadrina) ja kuni 96 kg Elari Piksar.