Galerii: Ennu küla tuulik sai uue kuue

Täna avati Saaremaal Pihtla vallas restaureeritud Ennu küla tuulik.

Ennu tuuliku taastamine toimus alkoholitootja ja maaletooja Altia Eesti ASi ja Saarte Turismiarenduskeskuse koostööprojekti tulemusena. Altia Eesti ASi juhatuse liikme Kristel Metsa sõnul on ettevõtte kõige tuntum bränd Saaremaa Vodka seotud Saaremaaga ning seetõttu on tuulikute taastamine eriliselt sümboolse tähtsusega.

Juba varem on sama koostööprojekti raames taastatud Leedri tuulik Saaremaal. «Kohalikku kogukonda ja kultuuri toetades ning saarele ja kogu Eestile rahvuslikuks uhkuseks olevaid ajaloolisi tuulikuid taastades tahame end Saaremaaga senisest oluliselt rohkem siduda,» ütles Mets.

Saarte Turismiarenduskeskuse juhataja Kaira Kivi sõnul on tuulikud Saaremaa uhkus ning südameasi, kuid nende olukord on senini olnud väga kriitiline. «Ilma toetuseta oleks jätkunud nende hävitusprotsess. Kui 19. sajandi lõpul oli Saaremaal umbes 1270 tuulikut, siis tänapäeval jääb see arv kahjuks kahekümne piiresse,» lisas ta.

Leedri tuuliku renoveerimine lõppes juunis, samal ajal algasid Pihtla valla Ennu küla tuuliku taastamistööd. Vana Ennu küla tuulik tõsteti veskisambalt maha, ta demonteeriti ning seejärel valmistati uued detailid ning renoveeriti vanu detaile, mida sai taastada.

Nüüdseks on renoveerimistööd lõppenud ja tuulik on tõstetud paika. Ennu tuulikusse rajati linnuvaatlustorn, kus ornitoloogidel tekib ööbimisvõimalus.

Ennu tuulik oli algselt ehitatud 1924. aastal, seda näitab ematala külge sisse lõigatud aastaarv. Osad detailid pärinevad aga juba 19. sajandist.

Tagasi üles