Ringkonnakohus mõistis ööklubis kakelnud Lao õigeks

Meelis Lao.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Tallinna ringkonnakohus mõistis ööklubis kaklemise eest kohtu all oleva ärimehe Meelis Lao esmaspäeval avaliku korra raskes rikkumises õigeks.

Kui Harju maakohus mõistis Lao mullu 19. jaanuaril süüdi vägivalda kasutades sooritatud avaliku korra raskes rikkumises ning määras talle 21 315-kroonise rahalise karistuse, siis ringkonnakohtu hinnangul polnud tema süü tõendatud. Seetõttu mõistis ringkonnakohus Lao õigeks.

Riigiprokurör Steven Hristo Evestuse sõnul soovib ta tutvuda ringkonnakohtu lahendi motiividega ning otsustab seejärel, kas esitab kassatsioonkaebuse riigikohtusse.

Lao kaasuse viisid ringkonnakohtusse tema kaitsjad Helina Luksepp ja Vello Luik, kes kinnitasid, et kriminaalasja Lao vastu poleks pidanud alustama ning mehe süü on tõendamata. Kaitsjate kinnitusel ei teinud tüli kumbki osapool politseile juhtunu kohta avaldust, samuti Lao vaid tõrjus vastaspoole lööke.

Lao ise kinnitas maakohtus oma viimases sõnas, et pole süüdi ning tüli väidetava kannatanuga tekkis seetõttu, et viimane oli solvanud kaht naist.

Äripäeva jõukate ärimeeste tabelis viimastel aastatel kõrgetel kohtadel asuv Meelis Lao sattus uurimise alla seoses mullu 7. märtsil Tallinna ööklubis BonBon toimunud kaklusega. Väidetavalt tekkis Laol ööklubi garderoobi järjekorras ühe mehega vaidlus selle üle, kumb neist peaks riietusruumist oma üleriided varem kätte saama.

Tekkinud lahkarvamusi mindi klaarima ööklubist välja, kus puhkenud kähmluses lõi Lao uurimisandmetel teist meest ning põhjustas talle füüsilist valu. Väidetavalt jäi kogu vahejuhtum turvakaamerate lintidele, millest said prokuratuuri peamised süütõendid Lao agressiivse käitumise kohta.

Kohtueelse uurimise lõppedes esitas riigiprokuratuur Laole süüdistuse avaliku korra raskes rikkumises, mis võib talle süüdimõistmisel tuua kuni viieaastase vangistuse.

Viimati oli varem korduvalt kriminaalkorras karistatud Lao uurimise all neli aastat tagasi, kui ta 2004. aasta septembris üritas jõuliselt lahendada Tallinna vanalinnas tegutseva McDonaldsi kiirsöögikoha üürivaidlust ja McDonaldsit üüripinnalt välja tõsta.

Lao anti omavolis süüdistatuna kohtu alla, kuid 2007. aasta oktoobris lõpetas kohus asja arutamise kuriteokoosseisu puudumise tõttu.

Tagasi üles