Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Lillekimp Võrust Austraaliasse?, «Sageli saadavad Eesti firmad lillebukette oma välismaistele, Lillekimp Euroopasse, Aasiasse, Aafrikasse..., Kas punased roosid või rukkililled

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EVA LUTS

Eestist on täiesti võimalik välisriiki lillebuketti saata. Selleks tuleb leida lähim Interflora ketti kuuluv lillepood, valida kataloogist vastava riigi leheküljelt sobiv kimp või lihtsalt müüjale kirjeldada, mis lilli soovite. Viimasel juhul tuleb usaldada vastava riigi lilleseadjaid, sest bukett koostatakse kohapeal, antud aadressile lähimas Interflora ketti kuuluvas lillepoes. See võimalus on lillede saatjale ka odavam.

Eestist piiri taha saadetava lillekimbu hinnad algavad 620 kroonist.

partneritele,» ütles Tartus asuva Kameelia lillepoe omanik Anneli Kööba. «Lilli tellitakse ka mitmesugusteks tähtpäevadeks, nagu pulmad, sünnipäevad.» Ka matusteks võib saata lillekimbu, kui ise kohal viibida pole võimalik.

Lillegramme saatvasse ühendusse kuulub 140 riiki, 1987. aastast ka Eesti.

«Alguses tegeles sellega Pirita lillekasvatuse näidissovhoos, nüüd AS Erica Interflora,» selgitas «Kasule» aktsiaseltsi juhataja abi, assistent Ly Alton.

Eestis vahendavad lillekimpe 30 kauplust Tallinnas, Kehras, Kuusalus, Kärdlas, Tartus, Võrus, Keilas, Raplas, Põlvas, Viljandis, Pärnus, Paides, Jõgeval, Valgas, Rakveres, Haapsalus, Kohtla-Järvel, Kuressaares ja varsti ka Narvas.

«Need kauplused peavad vastama kindlatele nõuetele, nad peavad olema eliitpoed,» ütles Ly Alton. «Nõutavad on hea lillevalik ja lilleseade.» Lillekimpe vahendav pood peab läbima Interflora kursused ja saama tunnistuse Zürichist, Interflora keskusest Euroopas.

Eestist saab kataloogi järgi tellida lillekimbu saatmist Armeeniasse, Austriasse, Lätti ja Leedusse, Valgevenesse, Belgiasse, Tshehhimaale, Slovakkiasse, Horvaatiasse, Taani, Soome, Prantsusmaale, Saksamaale, Kreekasse, Ungarisse, Iisraeli, Itaaliasse, Luksemburgi, Marokosse, Madalmaadesse, Norrasse, Poola, Portugali, Venemaale, Saudi Araabiasse, Sloveeniasse, Hispaaniasse, Rootsi, Shveitsi, Taisse, Türgisse, Ukrainasse, Austraaliasse, Uus-Meremaale, Hong Kongi, Singapuri, Malaisiasse, Suurbritanniasse, Iirimaale, USAsse, Kanadasse, Ladina-Ameerikasse ja Jaapanisse.

Nimetatud riikidest saab tellida lillekimpe ka Eestisse. «Kõige rohkem tuleb meile tellimusi Soomest ja Rootsist, ka USAst,» märkis Anneli Kööba.

Kimpe saab saata ka Eesti piirides, sellisel juhul on kogu paketi maksumus koos kohaleviimisega umbes 180 krooni.

«Kimbu võib valida kataloogist koodi järgi, kuid ostja võib ka lihtsalt öelda, et ta soovib punastest roosidest ümmargust kimpu,» rääkis Ly Alton.

Ly Altoni sõnul ei olene kimbu saatmise hind riigi kaugusest. Kõige sagedamini ostetakse kimpe, mis maksavad koos saatmisega 630-640 krooni. Soovi korral lisab firma kimbu juurde väikese kaardi kliendi koostatud tekstiga.

Kataloogis, mida võib saada ühendusse kuuluvast lillepoest, on kimbu hinnad toodud floriinides, mis vastavad shveitsi frangile.

Olenevalt shveitsi frangi päevakursist arvestatakse hind ümber kroonideks (umbes 1:10-le). Kataloogis on ainult buketi hinnad, näiteks kui kataloogis on hind 35 floriini, siis läheb kogu pakett ostjale maksma umbes 620 krooni. Iga kimpu võib tellida kas väikese, keskmise või suurena.

Artikli algusesse

lehekülje algusesse , esileheküljele

Webmaster
Copyright © Postimees 1995-1996

Kommentaarid
Tagasi üles