N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaur Kender saab Sirbi peatoimetaja kohusetäitjaks

Facebook
Comments
Kaur Kender
Kaur Kender Foto: Andres Teiss

Kirjanik Kaur Kender alustab esmaspäevast tööd Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana, sellel kohal on ta kuni kultuurilehele uue peatoimetaja leidmiseni.

Kender ütles Postimehele, et Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana tegeleb ta sellega, et Sirp oleks kultuurileht.

Kui kauaks ta Sirpi juhtima jääb, et osanud Kender prognoosida. «Konkurssi ma korraldama ei asu, ma asun Sirpi tegema. Millised muudatused minu juhtimisel Sirbis toimuma hakkavad, seda saab lugeda järgmise nädala reedel ilmuvast ajalehest,» lausus Kender.

Esimene tema peatoimetatud ajaleht ilmub reedel nädala pärast, 22. novembril.

Sirpi välja andva sihtasutuse Kultuurileht nõukogu esimees, riigikogu kultuurikomisjoni reformierakondlasest esimees Urmas Klaas ütles Postimehele, et Sirbi peatoimetaja kohusetäitjaga töölepingu sõlmimine ja peatoimetaja konkursi korraldamine on sihtasutuse juhatuse pädevuses.

«Nõukogu arutas Sirbi peatoimetaja ametikoha täitmist oma 6. novembri koosolekul ja andis juhatusele volituse peatoimetaja kohusetäitja leidmiseks ning temaga töölepingu sõlmimiseks. Juhatus on nõukogu liikmeid Kaur Kenderi asumisest Sirbi peatoimetaja kohusetäitjaks teavitanud,» lausus Klaas.

Klaasi sõnul ei pea nõukogu  õigeks SA Kultuurileht väljaannete sisulisse toimetamisse sekkuda. «Minu isiklik arvamus on, et Sirp peab jätkuvalt olema kultuurileht ning selliselt kõnetama võimalikult paljusid kultuurihuvilisi inimesi,» lausus ta.

Sirpi välja andva sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga ütles Postimehele, et tal ei ole aega täna kommenteerida Kenderi asumist lehe peatoimetaja kohusetäitjaks.

Sirbi toimetuse hallatavale Sirbi Facebooki lehele ilmus täna õhtul sissekanne: «Elame huvitaval ajal. Loeme et esmaspäevast alustab tööd Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana kirjanik Kaur Kender. Saame ka teada et Kender kohtub Sirbi toimetusega ilmselt homme. Kender ütles Postimehele, et Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana tegeleb ta sellega, et Sirp oleks kultuurileht (?!) «Millised muudatused minu juhtimisel Sirbis toimuma hakkavad, seda saab lugeda järgmise nädala reedel ilmuvast ajalehest,» lausus Kender. Täna koondati Sirbi toimetusest kaks töötajat.»

Konkurss kultuurilehe Sirp peatoimetaja kohale kukkus läbi, sest senine peatoimetaja Kaarel Tarand võttis oma kandidatuuri tagasi ning valikukomisjon ei leidnud ka ülejäänud kolme kandidaadi seast sobivat.

Kaarel Tarand lahkus novembri alguses ajalehe peatoimetaja kohalt ning ajutiselt asus Sirpi juhtima lehe tegevtoimetaja Lea Larin, kes on varem olnud Eesti Päevalehe peatoimetaja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles