Noored filmitegijad kutsuvad toetama kakskeelset internetisarja

Artjom Bagri ja Aleksei Podlesnov.

FOTO: ony tv

Kuue aasta eest internetitelekanali ONY TV loonud Tallinnast pärit loominguline rühmitus alustas uue eesti- ja venekeelse saatesarjaga SAMSARA 3.0, mis keskendub inimeste õnne- ja kutsumuseotsingutele. Esmakordselt kutsub kanal huvilisi oma loometegevust toetama läbi ühisrahastustplatvormi hooandja.ee.

Kanali ühe looja Artjom Bagri sõnul tähendab «samsara» sanskriti keeles elu-, surma- ja taassünni tsüklit.

«Me teeme saadet, mis paneb inimesi mõtlema oma kutsumusele, sellele, mida igaüks meist elus teha tahaks ja miks me sellega juba ei tegele,» selgitas ta. «Projekt hõlmab teemasid nagu haridus ja looming aga ka enesetunnetus ja vaimne areng. Tahame, et meie töö muudaks inimeste elu paremaks ja õnnelikumaks.»

Saated valmivad kakskeelsena nii vene kui ka eesti keeles, kasutades vaheldumisi mõlemakeelseid subtiitreid. «Meie eesmärk on, et projekt oleks avatud kõigile, sõltumata emakeelest,» rõhutas Bagri.

Saadete tegelasteks on näiteks tavalised inimesed tänavalt, tuntud loomeisikud, oma ala spetsialistid ja erinevate organisatsioonide juhid. Sarja esimest saadet saab vaadata siin.

«Crowdfunding ehk ühisrahastus on erinevates riikides üha rohkem arenev kaasaaegne viis projektide finantseerimiseks,» selgitas Bagri, lisades, et see võimaldab huvilistel toetada mistahes summaga enda jaoks olulisi projekte.

Kanali ONY TV lõid kuue aasta eest operaator ja režissöör Artjom Bagri, kelle töödega saab tutvuda siin ja erinevate väikeprojektide režissöör ja kaasautor Oksana Ignatko. Rühmitus on muusikavideote, reklaamide ja lühifilmidega osalenud erinevatel festivalidel.

Enim tunnustust on pälvinud muinasjutufilm «Elevant ja täheke». Filmides on kasutatud originaalset heliloomingut, mille autoriteks on Tallinna noored loomeinimesed.

ONY TV kollektiiviga ühines hiljuti uus kolleeg - režissöör, stsenarist ja uue suuna kaasautor Aleksei Podlesnov. Uuendatud meeskond seab tulevikkuvaatavalt ambitsioonikad eesmärgid, arengusuunad: Interneti TV kui hariduskeskkond, erinevate meisterklasside läbiviimine, infoportaal loomine loodussõbralikust elustiilist.

Projekti tutvustava videoga tutvuda ja saatesarjale toetust avaldada saab siin. Heade Mõtete Kanali ONY kodulehekülg asub aadresil www.onytv.com ning Facebooki leht siin.

Vaata saatesarja esimest osa siit:

SAMSARA 3.0 - Oma kutsumuse otsing from ONY on Vimeo.

Tagasi üles