Pildid: Imre Kaas esitles raamatut «Jäägrimässu anatoomia»

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ajakirjanik Imre Kaas esitles täna kohvikus Mosaiik oma uut raamatut «Jäägrimässu anatoomia».

Mart Laari esimese valitsuse ajal 1993. aasta suvel aset leidnud jäägrikriisist rääkiva raamatu esitlusel olid teiste seas tolleaegsed valitsus- ja parlamendipoliitikud Lagle Parek, Vootele Hansen ja Peeter Lorents.

«1993. aastal oli Eesti Vabariik lähedal tõsisele relvakonfliktile – oli lahvatanud jäägrikriis. See on esimene raamat, kus sõna saavad konflikti mõlemad osapooled ja kus dokumenteeritakse üksikasjalikult päevi, mis oleksid võinud noore Eesti arengule hukatuslikuks saada. Teos avab Eesti kaitsejõudude rajamise tagamaid, paljastab Pullapääle loodud jäägerkompanii seosed allilmaga ning jälgib samm-sammult sündmusi, mis lõppesid tulevahetusega Tallinnas Pärnu maantee viaduktil, kus jäägriliider Asso Kommer tulistas teda vahistama tulnud politseinikke,» selgitab raamatu autor.

Raamatus saavad sõna teiste hulgas Koit Pikaro, Asso Kommer, Johannes Kert, Hain Rebas, Ants Laaneots, Aleksander Einseln, Lagle Parek, Peeter Lorents, Jüri Toomepuu, Ain Seppik, Hardo Aasmäe, Aldis Alus ja Margus Järve.  

Raamatu esitlus toimus täpselt 20 aastat pärast kurikuulsat Asso Kommeri ja Koit Pikaro vahelist tulevahetust Pärnu maanteel.

Raamatu autor Imre Kaas (1983) on töötanud reporterina Pärnu Postimehes ja toimetajana Raadio Pärnus. 2003. aastast töötab ta telejaamas Kanal 2. Aastail 2006–2013 juhtis Imre Kaas kriminaaluudiste saadet «Krimi». Varem on autori sulest ilmunud parvlaev Estonia katastroofi käsitlev raamat «Raske tee tõeni» (2003).

Tagasi üles