Ilves avaldas heameelt Pussy Rioti liikmete vabanemise üle

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toomas Hendrik Ilves
Toomas Hendrik Ilves Foto: Elmo Riig / Sakala

President Toomas Hendrik Ilves avaldas heameelt Vene punkansambli Pussy Rioti liikmete vanglast vabastamise üle.

«Ma olen tõeliselt õnnelik selle üle, et Maša ja Nadja on saanud vabaks,» kirjutas Ilves täna hommikul oma Twitteri kontol.

Ilvese sõnul on ta uhke selle üle, et on astunud Pussy Rioti liikmete eest välja nende katsumuste algusest peale ja mõistnud nende kohtuprotsessi hukka.

President lisas veidi hiljem uue sissekande, märkides, et hoiab pöialt selle nimel, et ta Nadežda Tolokonnikova vabanemise üle ennatlikult ei rõõmustanud.

Vene presidendi vastase ülesastumisega rahvusvahelist tähelepanu äratanud Vene punkansambli Pussy Riot liige Maria Aljohhina vabanes esmaspäeva hommikul vanglast.

Aljohhina ja teise ansambli liikme Nadežda Tolokonnikova advokaat Irina Hrunova ütles portaalile RSN, et ka Tolokonnikova võib pääseda vabadusse täna.

Vene ülemkohus andis neljapäeval korralduse üle vaadata Aljohhina ja tema bändikaaslase Nadežda Tolokonnikova süüdimõistvad otsused.

Aljohhinal ja Tolokonnikoval oli jäänud oma kaheaastasest vanglakaristusest kanda kolm kuud. Nende kaaslane Jekaterina Samutsevitš vabastati apellatsiooni alusel 2012. aasta oktoobris.

Moskva Hamovniki ringkonna kohus mõistis naised 2012. aasta augustis süüdi usuvihast ajendatud huligaansuses seoses Kremli-vastase etteastega Moskva Lunastaja Kristuse kirikus.

Pussy Riot esitas 2012. aasta veebruari lõpul kiriku altari ees laulu, mida nad ise nimetasid punkpalvuseks. Minutipikkuses laulus kutsutakse Neitsi Maarjat ajama presidendiks tagasi valitud Vladimir Putin minema ning hakkama feministiks, samuti taunitakse vene õigeusu kirikut Kremliga mestimise eest.

Vene riigiduuma võttis kolmapäeval viimasel lugemisel vastu amnestiaseaduse, tänu millele võib karistuse kandmisest ja kriminaalvastutusest vabaneda umbes 25 000 sotsiaalselt kaitsetumat süüdimõistetut ja uurimisalust.

Analüütikud seostavad amnestiaseadust ja endise naftamagnaadi Mihhail Hodorkovski vabastamist eelmisel nädalal Kremli sooviga parandada veebruaris peetavate Sotši taliolümpiamängude eel Venemaa inimõigusolukorra mainet rahvusvahelise üldsuse silmis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles