Meistrite liiga: Bayern ja Atletico said võõrsil tähtsad võidud

Madis Kalvet
Müncheni Bayern on sarnaselt mullusele hooajale suurepärases hoos.
Müncheni Bayern on sarnaselt mullusele hooajale suurepärases hoos. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liigas jätkati kaheksandikfinaalidega, kus mõlemad mängud kulgesid üsna sarnaselt eilsetele kohtumistele - võidu said võõrsil mänginud meeskonnad. Tiitlikaitsja Müncheni Bayern alistas Londonis 2:0 sealse Arsenali, väravad lõid Toni Kroos ja Thomas Müller. Seejuures mängis Arsenal alates esimese poolaja lõpust kümnekesi, kuna punase kaardi sai väravavaht Wojcech Szczesny. Teises kohtumises sai Madridi Atletico tänu Diego Costa pealöögile jagu AC Milanist.

Londoni Arsenal - Müncheni Bayern 0:2

Väravad: 54. Toni Kroos, 88. Thomas Müller

(9. min - Mesut Özil ei realiseerinud penaltit, 40. min - David Alaba ei realiseerinud penaltit)

Eemaldamine: 38. min Wojciech Szczesny

AC Milan - Madridi Atletico 0:1

Värav: 83. Diego Costa

Mängude käik:

Mängud on alanud!

2. min - Kroos tulistab ristnurga suunas, Szczesny teeb aga suurepärase tõrje

6. min - terav löök karistusalast ja nüüd teeb sama hea tõrje Neuer

7. min - Cazorla pääseb vabalt jooksma, aga lööb siis Neuerile sülle

8. min - penalti Arsenalile! Boateng tõmbab Özili maha, seejuures näitab kordus, et Özil oli suluseisus

9. min - Neuer tõrjub Özili penalti! Özil lööb keskele, aga Neuer võtab ära

10. min - Milan teenib Atletico vastu karistuslöögi, aga Balotelli lööb mööda

15. min - Kaka lööb latti!

18. min - vaid kolm minutit hiljem lööb Poli posti!

19. min - di Sciglio vastu tehtud jõulise vea järel lähevad Milani ja Atletico mehed korraks keskväljal rüselema, kuid kohtunik lahendab olukorra kollase kaardiga Insuale

23. min - Dante annab väga ohtliku tagasisöödu, kuid Neuer lööb palli napilt enne Oxlade-Chamberlaini minema

25. min - Milan on sunnitud tegema vahetuse, di Sciglio asemele tuleb Abate

28. min - tsenderduse järel pääseb peaga löögile Mandžukic, aga lööb mööda

30. min - Balotelli leiab osava kannasööduga Kaka, kes lööb napilt üle

31. min - Arsenal teeb sunnitud vahetuse, Gibbsi asemele tuleb Monreal

35. min - Robben pääseb seitsmelt meetrilt teravalt löögile, aga tabab Mertesackerit

37. min - punane kaart Arsenalile, penalti Bayernile! Robben mängitakse sööduga läbi ja vastu tulnud Szczesny tõmbab hollandlase maha

38. min - Cazorla tuleb ära, Fabianski platsile

40. min - Alaba lööb penalti posti!!! Fabianski hüppab küll vales suunas, aga Austria koondislane ei saa palli väravasse

Avapoolaeg on mõlemas mängus lõppenud

Bayern vahetab, Rafinha tuleb kollase kaardiga Boatengi asemele

51. min - Diego Costa proovib efektset käärlööki, aga lööb üle

54. min - Bayern asub 1:0 juhtima! Toni Kroos keerutab palli karistusala joonelt ristnurka

59. min - Kaka mängib end hästi kaitsjatest mööda, kuid löök ebaõnnestub

61. min - Kroos tõstab palli kaitseliini taha, kuid Fabianski saab Robbeni löögile käe vahele

64. min - Bayerni teine vahetus, Mandžukici asemele tuleb Müller

70. min - Robben saadab vintpalli paarikümne sentimeetri jagu tagumisest postist mööda

74. min - Arsenali viimane vahetus, Oxlade-Chamberlain lahkub ja platsile tuleb Rosicky

74. min - Atletico vahetab, Arda Turan puhkama ja tema asemele Rodriguez

79. min - Bayerni viimane vahetus, Thiago asemele tuleb Pizarro

79. min - Milan vahetab, Balotelli välja ja Pazzini sisse

80. min - Atletico vahetab, Lopez sisse ja Garcia välja

83. min - Atletico asub võõrsil 1:0 juhtima! Nurgalöögi ajal unustatakse tagumise posti juurde vabaks Diego Costa, kes saadab palli tugeva pealöögiga posti kõrvale

87. min - Rami terav karistuslöök lendab Atletico värava postist meetri jagu mööda

88. min - Bayern läheb 2:0 juhtima! Vahetusmees Müller mängitakse kuuele meetrile vabaks ja ründaja ei eksi pealöögiga

Mõlemad mängud läbi!

Enne mängu:

Bayern ja Arsenal olid turniiri samas faasis vastamisi ka mullu. Kui Müncheni klubi teenis avamängus võõrsil 3:1 võidu, siis korduskohtumises tehti enda elu küllaltki raskeks ja koduväljakul saadud 0:2 kaotus tähendas, et edasi veerandfinaali pääses Bayern vaid tänu võõrsil löödud väravate reeglile. Edasi Bayern enam midagi juhuse hooleks ei jätnud ja nii alistati veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 4:0 Torino Juventus ja poolfinaalis 7:0 FC Barcelona. Finaalis alistati aga 2:1 dortmundi Borussia.

Tänavu on Bayern jätkanud mullusest tuttavat purustustööd ja Pep Guardiola juhendamisel ollakse ka tänavu Euroopa tugevaimas klubisarjas suurfavoriidid. Saksamaa meistrivõistlustel pole Müncheni klubi sel hooajal kellelegi sõnaõigust andnud ning 21st kohtumisest on teenitud 19 võitu ja saadud kaks viiki. Tabelis teisel kohal paiknevat Leverkuseni Bayerit edestatakse juba koguni 16 silmaga.

«Ma ei tea, kas oleme võrreldes eelmise hooajaga parem meeskond, kuid võidame jätkuvalt kohtumisi,» sõnas mullu Meistrite liiga finaalis võiduvärava löönud Arjen Robben uefa.com’i vahendusel. «Pärast eelmist hooaega oli hea, et meeskonda tuli uus treener, kellel oli värske pilk. Pidime kohe esimesest treeningpäevast end taas tõestama hakkama. Ükski meeskond ei ole suutnud võita Meistrite liigat kahel hooajal järjest, seega on meie eesmärgiks taas finaal.»

Arsenal on koduses liigas teinud aga võrreldes eelnavet aastatega sammu edasi ning tänavu püsitakse kindlalt tiitlikonkurentsis. Samas on ka neil viimasel ajal sisse tulnud veidike rohkem libastumisi. Siiski tullakse tänasele kohtumisele hea emotsiooniga, kuna nädalavahetusel suudeti FA Cupi kohtumises 2:1 alistada Liverpool.

«Arsenal on tänavu väga ambitsioonikas – võitleme Premier League tiitli eest. Oleme konkurentsis ka FA Cupis ja sihime Meistrite liigas pääsu veerandfinaali. Bayern on väga tugev meeskond, kuid Arsenalil on alati suured eesmärgid,» hoidis Arsenali poolkaitsja Mathieu Flamini London Evening Standardi veergudel.

Eeldatavad algkoosseisud:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Rosicky, Flamini, Wilshere, Cazorla, Özil, Giroud.

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Dante, Alaba, Robben, Lahm, Thiago,Müller, Kroos, Götze.

Tänases kohtumises lähevad vastamisi mitmed koondisekaaslased. Saksamaa rahvuskoondislasest kuuluvad Arsenali ridadesse Per Mertesacker, Mesut Özil ja Lukas Podolski. Bayernis pallivad aga Manuel Neuer, Jerome Boateng, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos, Thomas Müller ja Mario Götze.

Prantsusmaa koondislastest on Bayerni ridades Franck Ribery ning Arsenali koosseisus saab näha Abou Diabyt, Bacary Sagnat, Olivier Goiroud ja Laurent Koscielny’t.

Hispaania koondislastest pallivad Bayernis Javi Martinez ja Thiago Alcantara ning Arsenalis Santi Cazorla ja Nacho Monreal. Belgia koondislastest kuulub Thomas Vermaelen Arsenali ning Daniel van Buyten Bayerni ridadesse.

Teises tänases kohtumises on nimekamaks tiimiks kindlasti Meistrite liiga seitsmekordne võitja AC Milan, kuid meeskonna tänavused kahvatud esitused nende lootustele just kasuks ei tule. Nende vastane Madridi Atletico on samas tegemas suuri samme Euroopa absoluutse tipu suunas.

Milan hoiab Itaalia kõrgliigas 24 vooru järel alles üheksandat kohta, tabeliliidrist Torino Juvetnusest ollakse seejuures maas koguni 31 silmaga. Lisaks on tiim tänavu vahetanud juba ka peatreenerit ning praegu täidab seda kohust tiimi endine tähtmängija Clarence Seedorf. Atletico läbis samal ajal Meistrite liigas kindlalt alagrupiturniiri ning ka Hispaania kõrgliigas osutatakse kahele gigandile Madridi Realile ja FC Barcelonale tugevat vastupanu. La Ligas on esikolmikus kõikide tiimide arvel võrdselt 60 silma.

«Oleme motiveeritud ja kohtumiseks valmis. Läheme vastamisi meeskonnaga, kes on olnud heas hoos. Tahan õnnitleda Diego Simeonet (Atletico peatreenerit) tehtud töö puhul. Soovin talle kõike head, kuid mitte homseks ja järgmiseks kohtumiseks,» teatas Seedorf uefa.com’i vahendusel.

«Nendes kohtumistes ajalugu ei loe. Meie vastane on ajaloolises mõttes tõeline suurklubi, samas on ka Atleticol suured traditsioonid. Homme (täna) kirjutavad mängijad klubi ajaloos uue peatüki,» vastas omalt poolt Simeone.

Meistrite liiga tänased kohtumised (mängud algavad kell 21.45):

Londoni Arsenal – Müncheni Bayern

AC Milan – Madridi Atletico

Mõlemas paaris on korduskohtumine kavas 11. märtsil.

Ülejäänud kaheksandikfinaalpaarid:

Manchester City – FC Barcelona (Barcelona võitis avamängu 2:0, korduskohtumine 12. märtsil)

Leverkuseni Bayer – PSG (PSG võitis avamängu 4:0, korduskohtumine 12. märtsil)

Peterburi Zenit – Dortmundi Borussia (avamäng 25.02, korduskohtumine 19.03)

Piraeuse Olympiacos – Manchester United (25.02, 19.03)