Riik annab kutseõppeks mullusest 6 protsenti rohkem raha

Pilt 2010. aasta tislerieriala kutseõppurite võistlustelt.

FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Valitsus kiitis täna heaks kutseõppe rahastamise 6 protsendi suuruse kasvu sel aastal.

Kogu kutseõppe põhitegevuse rahastamise eelarve suureneb eelmise aastaga võrreldes 6,2 protsendi võrra 49,6 miljonilt 52,7 miljoni euroni.

Ühe koolituskoha maksumus ehk kutseõppuri pearaha on sel aastal 1388 eurot, mis on 20 euro võrra suurem kui mullu. Kutseõppe kättesaadavuse parandamiseks annab riik ka ühiselamukoha toetust, mis on tänavu 217 eurot aastas ühe õpilase kohta.

Kuigi kutsekoolide õpetajatele ei ole valitsus kehtestanud palga alammäära nagu üldhariduskoolide õpetajatele, annab haridusministeerium tänavu koolidele täiendavat raha üle 2,1 miljoni euro, et mitte ühegi kutseõpetaja töötasu ei jääks alla 800 euro.

Mullu oli riigi kutsekoolide õpetajate keskmine täiskoha palk 923 eurot, mis oli 9,5 protsenti rohkem kui 2012. aastal. Ka sel aastal saavad koolid palkadeks ligi 10 protsenti rohkem raha.

Kokku õpib praegu kutsekoolides ligi 23 000 inimest, nende hulgas on nii põhikooli lõpetanud noored kui ka täiskasvanud. Riigieelarvest saab kutseõppeks raha 39 kutsekooli ja rakenduskõrgkooli ning kutseõppe võimalused on tagatud kõigis Eesti maakondades.

Tagasi üles