Paet: OECD liikmelisus on tunnustus Eesti arengule

Urmas Paet

FOTO: Peeter Langovits

Välisminister Urmas Paet rõhutas täna OECD peasekretäri Angel Gurríaga Tallinnas kohtudes, et Eesti peab OECD liikmeks saamist väga oluliseks ning soovib organisatsiooni töös aktiivselt osaleda. 


Välisminister Paeti sõnul on OECD (Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon) tunnustatud majandusanalüüsi keskus ja organisatsiooni liikmesriikidel on võimalus kõrgetasemelistest analüüsidest ja ekspertsoovitustest otseselt osa saada, vahendas välisministeerium. «OECD liikmeks saamine on tunnustus Eesti arengule,» ütles Paet.

Välisministri sõnul alustab Eesti oma esinduse loomist OECD juurde, ministeerium lähetab Pariisi esimese vaid OECD küsimustega tegeleva diplomaadi käesoleva aasta suvel ning järk-järgult peaksid lisanduma erialadiplomaadid teistest ministeeriumitest. OECD suursaadiku ametikohustusi hakkab täitma Eesti suursaadik Pariisis ja UNESCO juures.

Homme allkirjastatakse Eesti liitumisleping OECDga. Organisatsiooni täisliikmeks saab Eesti ilmselt 2010. aasta lõpul, pärast liitumislepingu ratifitseerimist riigikogus ning selle hoiule andmist Prantsuse välisministeeriumis. Koos Eestiga liituvad OECDga Sloveenia ja Iisrael. Pärast nende riikide liitumist on OECDs 34 liiget.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles