Parts uuest valitsusest: Eks kõik see asi on natuke kummaline
VIDEO: Parts ja Reinsalu räägivad uue koalitsiooni ootustest

Kuigi Reformierakonna kõnelused sotsidega panevad IRLi esipoliitikuid muretsema, usuvad nad, et neid valitsusest välja ei jäeta.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul ei ole Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) veel parteisiseselt uude koalitsiooni kuulumist arutanud. «Meil on tegelikult kehtiv koalitsioonileping Reformierakonnaga,» põhjendab ta, miks IRL äreval ajal nii rahulikuks näib jäävat. «Loogiline on, et uus valitsus tekib selle [vana] koalitsiooni baasil.» Samas tunnistas ta, et Reformierakonna kõnelused sotsiaaldemokraatidega panevad natuke muretsema. «Eks kõik see asi on natuke kummaline. Valimised on hästi lähedal tegelikult.» Parts ei kaota siiski lootust.

Tema parteikaaslane kaitseminister Urmas Reinsalu paneb samuti kõik panused koalitsioonilepingule. Tema lootusi on suurendanud Siim Kallase väide, et vasakpööre tuleks Eestis ära hoida. Postimehele antud intervjuus tõdes praegune Euroopa Komisjoni asepresident paar nädalat tagasi, et ta «teeb kõik, mida suudab», et Eesti paremerakonnad opositsiooni ei jääks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles