Mis puudutab Põhja-Tallinnat tervikuna, siis mida rohkem poolsaare tipu poole liikuda, seda vähem on väljaarenenud kaubanduspindade ja teenusvõrgustiku taristu, leiab Toompark. Ka ühistranspordiühendus on püsinud muutumatuna väga pikka aega, lisab analüütik. «Lisaks teenuste kehvale kättesaadavusele on probleemne ka sealne sotsiaalne kontingent. Kopli n-ö revolutsioon on veel tulemata, aga kindlasti pole ka see aeg kaugel. Mis sest, et Kopli liinide näol üht suurprojekti sinna kanti planeeritakse, ei kerki need uued majad sinna veel niipea. Kõik see kokku on n-ö kooskõlas mängiv Kopli muusika, mis panebki paika hinna, nõudluse ja räämas olud,» selgitab Toompark, miks nii lähestikku asuvad piirkonnad teineteisest nii väga erinevad.
Pelgurand, mis kinnisvaraportaalides pakutavate korterite seas jääb silma kui piirkond, kus on müügis palju, kuid pigem madalamas hinnaklassis korterid, eestlaste seas populaarne paik pole. «Ehk on põhjuseks see, et Pelgurannas elab palju vene rahvusest inimesi. Kuid laiemalt Põhja-Tallinnas on muude rahvuste osakaal üks suurimaid Tallinnas,» näeb Toompark üht võimalust.
Kopli toimumata pööre ei jää tulemata, on Toompark veendunud. «Kui liinid kaubaks lähevad ja värsket verd juurde tuleb, läheb sealgi elu paremaks Kalamaja eeskujul,» usub Toompark.
Magalad või miljööväärtuslikud piirkonnad?
Toompark ütleb, et seda, kus asuvad kortermajad, millesse korteriostust tasuks loobuda, eraldi välja tuua ei saa. «Mina neid jooni linnaositi ei tõmbaks. Tõmbaksin hooneti. Kui kõrvuti on kaks hoonet, kus ühes on initsiatiiv hoida hoonet nii seest kui väljast ning teises see initsiatiiv puudub, siis selle pinnalt peaks tegema ka ostuotsuse. See paistab ju välja, kas fassaad, hoov, trepikojad ja aknad on korras või mitte,» selgitab Toompark.