N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Evelin Ilves tutvus USAs moodsate raviviisidega

Merike Teder
, reporter
Evelin Ilves tutvus USAs moodsate raviviisidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Evelin Ilves Benioff lastehaiglas
Evelin Ilves Benioff lastehaiglas Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Evelin Ilves külastas San Francisco Benioff lastehaiglat ning Stanfordi ülikooli ja California ülikooli San Francisco Osher meditsiinikeskusi, kus on suund võetud integreeritud meditsiinile – kombineeritakse inimeste ravimisel nn tavameditsiini ja täiendmeditsiini.

California ülikooli San Francisco Benioff lastehaiglas tutvus Evelin Ilves vastsündinute intensiivraviosakonnaga ning haiglas tegutseva kohaliku kooli allüksusega. Ilvese sõnul oli tal huvitav tutvuda aju verevarustuse probleemidega sündinud laste külmaraviga. Külmameetodi, mis tähendab vastsündinu kehatemperatuuri alandamist 72 tunniks, eesmärgiks on vähendada aju kahjustuste tekkimist ja süvenemist.

Presidendi abikaasa jagas haigla spetsialistidega kogemusi Eesti-Ameerika laste intensiivravist, tutvustades ühtlasi Tallinna lastehaiglas praktiseeritavat meetodit, kus emad saavad viibida intensiivravis oma laste kõrval ning elada ajutiselt haigla peretoas.

Proua Ilves tutvus ka nn tava- ja täiendmeditsiini kombineerivate Stanfordi ülikooli ja California ülikooli San Francisco Osher meditsiinikeskustega, kus muuhulgas kasutatakse keerukate seisundite ravimisel meditatsioone, nõelravi, joogat jne.

«Erinevate meditsiinisuundade integreerimine on lähenemine, mida tuleks Euroopas laiemalt arendada, sealhulgas Eestis. Kui meil otsivad haiged ise abi alternatiivmeditsiinist, siis nendesse meditsiinikeskustesse jõuavad patsiendid arsti suunamisega. See on hea näide, kuidas erinavaid meditsiinisuundi praktiseerivad spetsialistid teevad koostööd selle nimel, et inimesed saaksid leevendust ja paraneksid haigustest, mille ravimisel lääne tavameditsiin on osutunud jõuetuks,» lisas Evelin Ilves.

Washingtonis tutvub Evelin Ilves George Washingtoni ülikooli juures tegutseva meditsiinikeskusega, kuskeskendutakse samuti integreeritud meditsiinile.

Washingtonis külastab presidendipaar ühtlasi kontserti Kennedy Keskuses, kus tunnustatud helilooja Arvo Pärdi loomingut esitavad dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Kohal on ka helilooja Arvo Pärt ise.

Tagasi Eestisse jõuab presidendipaar 29. mail.

Märksõnad
Tagasi üles