Võidupüha programm
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võidupüha tähistamine algab 22. juunil kell 12 jumalateenistuse ja mälestustule süütamisega Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus.
Pidustuste keskpunktiks on tänavu Valgamaa.
22. juunil
Valgamaa
kell 16.30 Carolin Illenzeeri fondi heategevuskontsert Valga kultuuri- ja huvialakeskuses
kell 19.30 Kaitseliidu ühend-orkestri kontsert ja jaanituli linnapargis
kell 22.30 muinastule süütamine linnapargis
23. juunil
Valgamaa
kell 9 tulede ühendamine, võidutule medalite üleandmine Vabadussõja ausamba juures
kell 10 võidupüha jumalateenistus EELK Valga kirikus
kell 10 paraadiüksuste kogunemine Kesk tänaval
kell 11 võidupüha paraadi algus Kesk tänaval
kell 11.30 saabub võidutuli, tulede süütamine
kell 11.40 paraadmarss
kella 11.40–12.15 pidulik jalutuskäik üle piiri Valka
kella 12–15 lahingtehnika näitus ja sõdurisupp Valga-Valka piiril Raja ja Riia tänava nurgal
Harjumaa
kell 11 algab Riisiperes maakaitsepäev (pidulik jalutuskäik, demolahingud, jõustruktuuride tehnika- ja relvanäitused)
Ida-Virumaa
maakaitsepäev Jõhvis (jõustruktuuride etteasted, paraad)
Jõgevamaa
võidupüha üritused Jõgeval ja Põltsamaal
Järvamaa
kell 12 maakaitsepäev Koigis (jõustruktuuride väljapanekud, pidulik jalutuskäik, grillivõistlus)
Lääne-Virumaa
kell 11 maakaitsepäev Haljalas (väljapanekud, näidislahing, paraad, isetegevuslaste etteasted)
Läänemaa
kell 12 maakaitsepäev Ristil (Kaitseliidu Lääne maleva Risti malevkonna pidulik avamine, perepäev Kaitseliidu ja jõustruktuuride osavõtul)
Tartumaa
kell 12 maakaitsepäev Kambjas (näitused, paraad, näidislahing, esietendub näidend Julius Kuperjanovi nooruspõlvest)
Põlvamaa
kell 13 maakaitsepäev Moostes
Pärnumaa
kell 13 maakaitsepäev Audrus (demoesinemised, näidislahing, kontsert)
Raplamaa
kell 13 maakaitsepäev Kohilas (jõustruktuuride demopäev, paraad algusega kell 15)
Saaremaa
kell 12 võidupüha kõnekoosolek Kuressaares (pidulik rivistus, orkester)
Tallinn
kell 16 võidupüha tähistamine Jüriöö pargis (pidulik rivistus, sõdurisupp)
Võrumaa
kell 16 võidutulede jagamine Tamula järve rannas
Viljandimaa
kell 10 maakaitsepäev Võhmas (relva- ja tehnikanäitused, heategevuslik loterii, demoesinemised, pidulik rivistus)