Meeste veepallis püsib valitsejana Ungari koondis

Ungarlased heitsid kuldmedali võitmise järel basseini koondise peatreeneri.
Ungarlased heitsid kuldmedali võitmise järel basseini koondise peatreeneri. Foto: Reuters / Scanpix

Pekingi olümpiamängude veepalliturniiri finaalis ala valitseja Ungari ei vääratanud ja võttis 14:10 võiduga USA üle kolmanda järjestikuse olümpiamängude kuldmedali.

Väga suureskoorilises mängus hoidis liidriohje pidevalt Ungari ja kui esimese poolaja kaotas USA vaid ühe väravaga 8:9, siis teisel poolajal kärises vahe nelja värava peale ja Ungari võitis kohtumise 14:10, vahendab ERR Sport.

Finaali resultatiivseim mängija oli ameeriklane Tony Azevedo, kes sai kirja neli täistabamust. Ungari poolel viskasid Daniel Varga ja Peter Biros mõlemad kolm väravat.

Ungari meeskond on nüüd veepalli valitsenud viimasel kolmel olümpiaturniiril.

Ameeriklastele on see esimeseks medaliks meeste veepallis pärast Seouli olümpiamänge täpselt 20 aastat tagasi, kui võideti samuti hõbemedal.