Kergejõustiklased tulid Kadriorust viie medaliga

Mitmekülgne Terje Kaunissaar tegi Kadriorus kaasa kolmel individuaalalal ning kahes teatejooksus. Ponnistuste tasuks sai ta kaks medalit teatejooksus ning kolm Eesti meistrivõistluste esikaheksa kohta. Foto: Arvet Mägi

Nädalavahetusel Kadriorus peetud Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt naasid KJK ViKe kergejõustiklased viie medaliga, neist kolm tulid teatejooksudes.

Eesti kergejõustiku meistrivõistlused olid viimaseks katsevõistluseks enne järgmisel teisipäeval Barcelonas algavat Euroopa paremiku jõuproovi.

Meistrivõistluste krooniks oli muidugi Ksenija Balta kaugushüppetulemus 6.80, mis annab medalilootusi ka Euroopa meistrivõistlustelt, kuid miinuspoolele tuleb kanda mitmed võidutulemused, millega poleks Eesti meistriks tulnud isegi 50 aastat tagasi.

KJK ViKe sportlaste esinemisega võib kergejõustikutreeneri Sirje Kiviaru sõnul rahule jääda. “Väga sitkelt võisteldi ja püstitati ka isiklikke rekordeid,” ütles ta. Rahulolekuks annab põhjust see, et klubi suutis välja panna esinduse kõikides teatejooksudes, mille tulemusena saadi teates kolm medalit, neist kaks hõbedast; ainult meeste pikas teates tuli leppida neljanda kohaga.

Georg Vladimirovile hõbe

Kõige paremini läks meestel 400 meetri tõkkejooksus, kus Georg Vladimirov tubli tulemuse 53,17 sekundiga saavutas Aarne Nirgi (52,33) järel teise koha.

Kaasa tegi ka Kaarel Nirgi, kelle tulemus 55,64 andis talle neljanda koha.

Neljanda koha sai veel Anton Basmanov 3000 meetri takistusjooksus ajaga 10.08,27 (võitis Sergei Tšerepannikov ajaga 9.22,41) ja Mikk-Mihkel Arro 110 meetri tõkkejooksus, kaotades medali ühe sajandikuga, ajaga 14,80 (eeljooksus 14,59).

Lühikesed tõkked võitis Mikk Pahapill ajaga 14,24 ning Egon Keinaste tuli finaalis 15,26 sekundiga seitsmendaks. Mikk-Mihkel Arro tegi kaasa veel  teivashüppes, kus ta oli tulemusega 4.60 seitsmes (parim Aigar Kukk – 4.90), ning kaugushüppes, kus 6.94 andis kümnenda koha (võitis Tõnis Sahk 7.72-ga).

Lääne-Virumaa kergejõustiklasi esindasid veel Allan Pakki vasaraheites, tema heide 49.52 andis  viienda koha (võitis Aivar Räni tulemusega 58.59).

Elar Vulla oli lausvihmas peetud 5000 meetri jooksus kuues ajaga 15.16,68 ja Anton Basmanov viieteistkümnes (15.54,37). 800 m jooksus tegi kaasa Renel Rünk, kellele aeg 2.01,78 andis viieteistkümnenda koha.

Odaviske eelvõistlustel tegid kaasa napilt põhivõistlusest välja jäänud Margo Nõukas ja Tanel Laanemägi, kellele visked 55.99 ja 55.13 andsid vastavalt kolmeteistkümnenda ja neljateistkümnenda koha. 200 m jooksus jäi esimesena finaalist välja Henri Manninen, kellele aeg 23,05 andis üheksanda koha.

Lühikeses teatejooksus oli KJK ViKe ajaga 43,07 teine, kusjuures võitjale Audentese SK kaotati 29 sajandikuga. Meeskonnas jooksid Mikk-Mihkel Arro, Mikk Joorits, Egon Keinaste ja Henri Manninen. Pikas 4 x 400 meetri teates oldi ajaga 3.26,36 neljandad (Kaarel Kilki, Mersin Võrno, Henri Manninen, Georg Vladimirov).

Triin Laidile pronks

Neidudest tõi Sirje Kiviaru esile isiklikud rekordid püstitanud Triin Laidi (19) ja Terje Kaunissaare (17).

“Toomas Merila käe all treeniva Triin Laidi edu tagajärjeks on sihikindel töö,” ütles Sirje Kiviaru tema pronksmedali kohta.

Triin Lait oli tulemusega 46.78 kolmas, võitjaks tuli Moonika Aava, kes viskas 53.79.

Mitmel alal kaasa löönud Terje Kaunissaar püstitas kaugushüppes uue isikliku rekordi 5.66 ning oli selle tulemusega seitsmes.

Kõrgushüppes oli ta samuti seitsmes, ületades kõrguse 1.60 (Anna Iljuštšenko 1.87) ning 400 meetri tõkkejooksus saavutas ta kuuenda koha ajaga 68,70.

Pikkadel jooksudistantsidel paistis silma Kelly Nevolihhin (17), kes oli 3000 meetri takistusjooksus neljas ajaga 12.01,14 ja 1500 meetri jooksus viies tulemusega 4.56,45.

Tüdruku ja samuti Anton Basmanovi treener Väino Kondoja jäi tulemusega rahule, öeldes, et selles vanuses on vara arengut forsseerida ning ta on kindel, et selle aasta parimad jooksud tulevad järgmiste võistlustega.

Eriti tõi ta esile Nevolihhini pika teatejooksu avavahetuses joostud minutilist staadioniringi, mis näitab, et kiirust on tublisti juurde tulnud.

16aastane Laura Liisa Lankei oli teivashüppes tulemusega 3.20 kuues, võitis 3.85 ületanud Lembi Vaher ning vaid 13aastane Eesti kergejõustiku tulevikulootus Reena Koll ületas neljanda koha toonud 3.55.

Kaugushüppes tegid lisaks Kaunissaarele kaasa Ingrid Ots (18) ja Laura Liisa Lankei, kuid tulemused 5.37 ja 5.26 neid põhivõistlusele ei viinud. Ingrid Ots jooksis ka 200 meetrit, kus aeg 26,92 andis neljateistkümnenda koha (võitis Maris Mägi 23,99-ga). Kolmikhüppes sai kaheksanda koha Grete Õunas (18), kelle parima hüppe pikkuseks mõõdeti 11.51, siin võitis Euroopa meistrivõistlustele pääsenud Veera Baranova tulemusega 13.56.

Mõlemas teatejooksus said KJK ViKe nelikud medalid. 4 x 100 meetri teatejooksus (Eerika Jakobi, Ingrid Ots, Grete Õunas, Terje Kaunissaar) võideti pronksmedal ajaga 51,88 ning 4 x 400 meetri teatejooksus (Kelly Nevolihhin, Terje Kaunissaar, Gerda Karman, Ingrid Ots) ajaga 4.05,50 hõbemedalid.

Euroopa meistrivõistlustel esindab Lääne-Virumaad Mikk-Mihkel Arro oma põhialal kümnevõistluses, mis on Barcelonas kavas 28.-29. juulil.