Martin Kukk: numbrid näitavad tugevat toetust valitsuskoalitsioonile

Martin Kukk.

FOTO: Mihkel Maripuu

Reformierakonna peasekretäri Martin Kuke sõnul selgub erakondade augustikuu toetusnumbritest, et toetus valitsuskoalitsioonile on tugev.

«Valitsuse prioriteediks on jätkuvalt julgeolekuküsimused ja sissetulekute kasv, selles mõttes teeb heameelt, et toetus valitsuskoalitsiooni poliitikale on tugev,» ütles Kukk BNSile.

«Ehkki muutused on erakondade lõikes veaprotsendi ulatuses, võib sotsiaaldemokraatide tõus olla seotud nende konstruktiivse valmidusega teha ära töövõimereform, mille eesmärgiks on muuta suhtumist vähenenud töövõimega inimestesse ning aidata  neil tööd leida ja hoida,» lisas ta.

Populaarseim erakond oli augustis jätkuvalt Reformierakond 29 protsendise toetusega, ehkki partei toetus kuu varasemaga võrreldes veidi langes, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Reformierakonnale 29 protsenti, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnale 26 protsenti, Keskerakonnale 25 protsenti ning Isamaa ja Res Publica Liidule (IRL) 15 protsenti valimisealistest kodanikest.

Reformierakonna toetus vähenes kuuga kahe protsendipunkti, sotside toetus tõusis kahe protsendipunkti, Keskerakonna toetus suurenes kahe protsendipunkti ning IRLi toetus langes ühe protsendipunkti võrra.

Augustis ei osanud oma eelistust öelda 34 protsenti vastanutest.

Emor küsitles rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellimusel perioodil 13.-20. augustini 436 valimisealist kodanikku.

Tagasi üles
Back