Kohus arutab Galojani loovutamist Eestile oktoobris

Anna-Maria Galojan

FOTO: Priit Simson

Ühendkuningriigi kohus arutab Anna-Maria Galojani loovutamist Eestile oktoobris.

Juulis vaidlustas Anna-Maria Galojan Londoni Westminsteri magistraadikohtu tehtud otsuse tema loovutamise kohta Eestile. «Teise astme kohus arutab seda küsimust meile teadaolevalt oktoobris,» ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik Postimehele.

«Meile teadaolevalt on Galojan jätkuvalt Ühendkuningriigis, sest talle on määratud tõkendina liikumispiirang ning kohustus teatud aja tagant politseis käia,» ütles Tuulik.

Londoni Westminsteri magistraadikohus otsustas 4. juulil rahuldada Eesti justiitsministeeriumi palve loovutada Eesti riigile suures ulatuses omastamises süüdi mõistetud Anna-Maria Galojan. Galojanil oli seda tänaseni aega vaidlustada. Kui ta seda teinud ei oleks, siis tooks kriminaalpolitsei ta kümne päeva jooksul Eesti vanglasse karistust kandma.

MTÜ Eesti Euroopa Liikumise (EEL) eksjuht Anna-Maria Galojan mõisteti süüdi ligi 60 000 euro omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Kohus karistas teda ühe aasta ja 10 kuu pikkuse vangistusega, millest ta pidanuks vanglas kohe ära kandma viis kuud, lisaks tuli tal maksta tsiviilhagi katteks 47 956,29 eurot ning MTÜ Eesti Euroopa Liikumise kasuks viivised summas 17 658,17 eurot.

Tagasi üles