Levadia alistas Flora ja tegi suure sammu tiitli suunas

Kadi Parts
Flora ja Levadia kohtumine.
Flora ja Levadia kohtumine. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Eesti meeste jalgpalli meistriliiga 33. vooru põnevuslahingus alistas Levadia võõral väljakul kaotusseisust 2:1 Flora ja tegi suure sammu tiitli suunas, kuna nende edu lähima jälitaja Flora ees on nüüd kolm vooru enne hooaja lõppu viis punkti. Levadia väravad lõid Ingemar Teever ja Igor Subbotin, Flora tabamuse autor oli Irakli Logua.

Levadia algkoosseis: Smiško, Artjunin, Pikk, Tipuric, Kruglov, Vukobratovic, Dmitrijev, Antonov, Elhussieny, Subbotin, Teever

Flora algkoosseis: Prins, Aloe, Mets, Rähn, Jürgenson, Mošnikov, Luigend, Beglarišvili, Alliku, Prosa, Logua

Levadia fännid panevad pürotehnika tööle juba enne mängu algust!

Mäng on alanud!

Esimese kümne minutiga on juba olnud väga ohtlik olukord mõlema värava all - Kruglovi terava sööduni jõudmisest jääb Teeveril meetrijagu puudu, Flora poolkiirel rünnakul lööb Beglarišvili aga peaga lati alla ja Smiško lükkab näppudega palli üle värava.

12. minutil korraldavad esimese pürotehnikaetenduse ka Flora fännid

Esimese veerandtunni jooksul on aktiivsem ja ohtlikum pool olnud pigem Levadia, mis on tabeliseisu arvestades veidi üllatav.

18. min - Logua pääseb teravalt löögile ja Smiško tõrjub enda ette, kuid püüab teise palli

21. min - Levadia ründab järjepidevalt vasaku ääre kaudu, kus omavahel kombineerivad hästi Pikk ja Kruglov. Teever saab peaga löögile, kuid löögis pole jõudu ja Prins nopib palli rahulikult.

22. min - Luigendi nurgalöögi järel saada pommlöögi teele Logua, see põrkab rikošetist Allikule hästi ette, kuid löök ei tule välja. Flora on viimastel minutitel aktiviseerunud ja teenitakse veel üks nurgalöök, kuid lõpuks rikub Mošnikov määrusi.

25. min - Teever saab pöördelt teravalt löögile, kuid otse Prinsile sülle.

28. min - Alliku terav sööt värava ette leiab Prosa, kuid kaitsjad saavad jala vahele. Nurgalöögi järel saab löögile Rähn, kuid Prins püüab.

31. min - Flora kaitsjad kingivad palli ootamatult Dmitrijevile, kelle pommlöök lendab napilt ristnurgast mööda.

35. min  - Luigendi kauglöök võtab Rähni peast rikošeti ja lendab ristnurga suunas, kuid Smiško teeb suurepärase tõrje!

38. min - Logua lööb terava nurga alt samuti teravalt, Smiško tõrjub

1:0

Irakli Logua viib Flora avapoolaja viimastel sekunditel 1:0 juhtima!

Prosat sikutatakse keskväljal küll särgist, kuid ründaja pöörab Levadia meeste eest ära ja leiab hea läbisööduga Logua, kes saadab palli Smiškole püüdmatult tagumisse nurka!

Avapoolaeg läbi!

Teine poolaeg on alanud!

Prosa on teinud kaks pikka soolot Levadia karistusala servas, kuid ei jõua kummalgi korral hea söödu ega pealelöögini.

1:1

Levadia viigistab 1:1! Kruglovilt lüke äärt mööda tõusnud Pikale, sealt sööt värava ette ja Teever lükkab palli mõnelt meetrilt võrku!

Mänguga ei saa kohe jätkata, sest Levadia fännid on taas pürotehnika põlema pannud ja kulub aega, kuni suits hajub

63. min - Floral on kohe kaks head šanssi, kuid esmalt jätab Mošnikov healt positsioonilt peale löömata ja siis suunab Prosa palli peaga napilt postist mööda

65. min - Alliku algatab Flora vasturünnaku, Smiško tõrjub Mošnikovi terava löögi

68. min - Kruglov leiab hea sööduga Subbotini, kes kukub Prinsiga kokkupuute järel ja vaatab abiotsivalt kohtuniku poole. Telekordus näitab, et mingi penaltit polnud.

70. min - Flora võidab keskväljal palli ja Logua lõpetab rünnaku terava löögiga, seekord paar meetrit mööda

75. min - Prosa lööb kaugelt, Smiško tõrjub ebakindlalt palli nurgalöögiks. Sellest midagi ohtlikku ei sünni.

1:2

Levadia asub juhtima! Kruglov keerutab nurgalöögi eesmisesse posti ja Subbotin lükkab viielt meetrilt palli võrku!

Flora vahetus, Frolov sisse ja Mošnikov välja

79. min - Alliku tsenderdus äärelt, kuid vabaks jäetud Beglarišvili ei suuda palli peaga raamide vahele saata

85. min - Levadia vahetab, Vukobratovic välja ja Penic sisse

88. min - Flora vahetus, Beglarišvili sisse ja Post välja

Tohver lisab mängule koguni kuus minutit!

Teever võtab Levadiale targalt veel ühe nurgalöögi

Flora üritab, kuid pall ei jää kuidagi ette pidama

Nurgalöök, ka Prins on karistusalas, aga pall lendab tagumisest postist mööda

Subbotin saab vigastada, tema asemele tuleb Marin

Mäng läbi!

Enne mängu:

Levadia hoiab praegu liigatabelis 75 punktiga liidrikohta, Flora kaotab neile kahe silmaga. Levadia võidu korral oleks nad seega meistritiitlile väga lähedal, Flora võit või ka viik jätaksid aga pinge viimaste voorudeni õhku ning lubaksid kolm vooru enne hooaja lõppu veel meistritiitlist mõelda ka Nõmme Kaljul ja Sillamäe Kalevil.

Sel hooajal on meeskonnad omavahel kohtunud kolm korda ning kõik mängud on lõppenud viigiga - kaks korda mängiti 1:1 ning korra jäid väravad löömata. Enne koondisepausi oli Flora 3. oktoobril 3:1 parem FC Infonetist, Levadia alistas aga ülipõnevalt kulgenud kohtumises 3:2 Nõmme Kalju.

Floral jääb kaartide tõttu tänasest kohtumisest eemale Maksim Gussev, Levadial Maksim Podholjuzin. Levadia peatreener Marko Kristal, kes eemaldati kohtumises Kalju vastu väljaku äärest, peab tänast mängu jälgima tribüünilt.