N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei pidas Saaremaa laeval kinni kaks mõrvakatses kahtlustatavat

Andres Einmann
Facebook
Comments
Foto: SCANPIX

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo politseinikud koos politsei eriüksusega pidasid eile õhtupoolikul Virtsu-Kuivastu praamil kinni kaks meest, kes varjasid end politsei eest ning keda kahtlustatakse piinaval või julmal viisil toime pandud mõrvakatses.

Politsienikud pidasid mehed kinni enne Kuivastusse saabumist praami reisijate tekil, kasutades füüsilist jõudu, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.

«Meil on siiralt kahju, et jõulist kinnipidamist pidid pealt nägema praamil olnud reisijad, ka lapsed. Pidime kinnipidamise otsust vastu võttes valima halbadest valikutest parima. Kinnipidamise edasi lükkamine oleks tähendanud suuremat ohtu,» sõnas Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Leho Laur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ütles Postimehele, et kahtlustuse kohaselt panid kinnipeetud mehed kuriteo toime tänavu suvel Tallinnas. Varem on sama kriminaalmenetluse raames kahtlustatavana kinni peetud ja vahi alla võetud üks mees.

Kohus võttis täna mõlemad mõrvakatses kahtlustatavad vahi alla.

Mõlemad kinnipeetud on Eesti kodanikud. Prokuratuur ei kommenteeri, kas kinnipeetud on ka varem mõne kuriteo eest karistatud. Kehtivaid karistusi neil ei ole.

Kriminaalasja eeluurimist viib läbi Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talitus ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Politsei pidas mehed kinni eile kell 17.30 Virtsust väljunud praamil mõned minutid enne Kuivastu sadamasse jõudmist.

Kinnipidamist juhuslikult pealt näinud Postimehe ajakirjaniku Risto Berendsoni sõnul toimus rahvast täis reisijateruumis kõik väga kiiresti.

Üks kinnipeetav mees istus söögilauas, teine 10-15 meetrit eemal laste mängunurga juures.

«Äkki kargas kummalegi mehele kallale kolm erariietes meest. Keegi rahva seast rääkis pärast, et kinnipidamise ajal hüüdis keegi «politsei!», aga mina seda ei kuulnud. Politseinikud panid toidulauas istunud mehel käed raudu 3-4 sekundiga, laste mängunurgas koos oma naise ja lapsega istunud mehe käte raudu panemiseks kulus 10-15 sekundit. Mõlemad mehed üritasid politseinikele vastu hakata ja korrakaitsjad pidid kasutama jõudu. Mõlemal kinnipeetul jooksis ninast verd,» kirjeldas Postimehe ajakirjanik.

Kogu vahejuhtum kestis vaid umbes minuti ja siis viidi mõlemad mehed reisijateruumist minema. Pärast meeste äraviimist võttis üks politseinik välja ametimärgi ja rahustas ruumis olnud inimesi, kinnitades, et mingit ohtu ei ole ja nad on politseist.

Berendsoni sõnul hakkasid paljud ruumis olnud lapsed kinnipidamise ajal nutma. Mängunurga juures kinnipeetud mehe laps küll nutma ei hakanud, kuid küsis ema käest: «Kuhu meie issi viidi?».

Kinnipidamist pealt näinud reisijatele jäi juhtunust ehmatav mulje.

«Esimesed 3-4 sekundit ei saanud ma aru, mis toimub. Esimene reaktsioon oli, et peaks rünnatavatele meestele appi minema. Siis ma vaatasin, et kallaletungijatel on juhtmed kõrva küljes ja sain aru, et vist on käimas mingi kinnipidamine,» rääkis ajakirjanik.

Pärast meeste äraviimist palusid politseinikud kaasa tulla ka kinnipeetu abikaasal ja lapsel. Autotekile jäetud kinnipeetu auto sõidutasid politseinikud Kuivastus laevalt maha.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles