Tulekul otseülekanne: kuidas rakendada teadust paremini Eesti tuleviku heaks?

Kuidas rakendada teadust Eesti tuleviku heaks?

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Postimees.ee teeb kolmapäeval otseülekande konverentsilt, kus teadlased, ettevõtjad ja poliitikud arutavad, kuidas kaasata teadust paremini Eesti ees seisvate ülesannete lahendamisse.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise professori Rainer Katteli sõnul on soov jõuda konverentsil «Eesti teadus meie riigi kestlikkuse hoidjana: väljakutsed ja võimalused» võimalike lahendusteni, mis igakülgselt toetaksid Eesti arengut.

«Eesti arengu heaks on kõige rohkem vaja koostööd riigi, ettevõtete ja teadusasutuste vahel,» tõdes Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane, lisades, et riigi edu aluseks on teadus- ja arendustegevus ning innovatsioon kõigil ühiskonna tasanditel.

Väga tähtis on otsida lahendusi probleemidele, mis on seotud teadlase rolli, teadlaste motiveerimise ja teaduse rahastamisega. Konverentsil küsitakse, kuidas need protsessid mõjutavad teadusest saadavat tulu ning kuidas kasutada olemasolevat raha riigi arenguks mõistlikumalt.

Konverentsil astuvad üles haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand, TÜ professor Urmas Varblane, Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimees Sigrid Västra, rektorite nõukogu juhatuse esimees Volli Kalm, riigikogu liikmed Jaak Aaviksoo, Mart Meri, Rait Maruste ja Aadu Must. Viru Keemia Grupi juhatuse liige Priit Rohumaa räägib ettevõtja vaatenurgast, miks on ettevõtjal Eesti teadust vaja ning kuidas ehitada silda ettevõtete ja ülikoolide vahele.

Konverents toimub teadus- ja innovatsioonipoliitika seireprogrammi TIPS initsiatiivil koostöös riigikogu kultuurikomisjoni, rektorite nõukogu ja SAga Eesti Teadusagentuur.

Konverentsi kavaga saab tutvuda TIPSi kodulehel.

Tagasi üles