Tallinn hakkab räämas parke korrastama

Tammsaare park

FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Vastvalminud Tallinna parkide rekonstrueerimise kava näeb ette rohevõrgustiku loomist. Põhja-Tallinnasse rajatakse Kase park, Tammsaare ning Politseiaia pargid rekonstrueeritakse

«Kuna Tallinna linn soovib kandideerida 2018. aasta  Euroopa roheliseks pealinnaks, on selle tiitli väärikaks kandmiseks vajalik parendada linna elukeskkonda ning pöörata tähelepanu haljastusele,» ütles Klandorf.

Järgmise viie aasta jooksul näeb kava ette Politseiaia pargi rekonstrueerimist, sest kõrvalolev park peab linnaisade hinnangul olema vääriline kaaslane kõrvalasetseva Hiltoni luksushotelli ja meelelahutuskompleksiga.

Kavandavate tööde käigus saab uue ilme ka Tammsaare park, mis on Tallinna üks esindusparke. Korrastada plaanitakse Tammsaare pargi lähedal asetsev suure ajaloolis-kultuurilise väärtusega Teatri pargi haljastus. Põhja-Tallinnasse rajatakse Kase park.

Rekonstrueerimiskava eesmärgiks on linna rohevõrgustiku loomine, mis annab linlastele võimaluse sportida ja lõõgastuda tagades samas looma- ja taimeliikidele mitmekesise elukeskkonna.

Tagasi üles