K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Austraalia ajakirjanik: tulevik algab Eestist

Marian Männi
, reporter
Austraalia ajakirjanik: tulevik algab Eestist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Toomas Hendrik Ilves nutitelefoniga laulupeol.
President Toomas Hendrik Ilves nutitelefoniga laulupeol. Foto: Mati Hiis / Postimees

«Tulevik on kohal ja see algab Eestist,» ütles Austraalia ABC teleajakirjanik uudisloos. «Jah, sa kuulsid õigesti. Eestist. Mis ilmselt ei ole päris see koht, milleks sa seda pidasid.»

«Kujuta ette maailma, kus su virtuaalne mina on sama oluline kui füüsiline asupaik. See aeg ei pruugi kaugel olla. Umbes 70 Austraalia dollari (ehk 50 euro) ja pöidlajälje eest võid sa nüüd saada Eesti e-elanikuks.» Nii algas Austraalia ringhäälingu ABC uudislugu e-residentsusest, mida Eesti valitsus hakkab peagi väljastama.  

Ekraanitõmmis ABC telekanali uudisloost.
Ekraanitõmmis ABC telekanali uudisloost. Foto: Ekraanitõmmis

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub välismaalastele digitaalset identiteeti. On väidetud, et see võib olla rahvusriikide lõppemise algus. Austraalia telereporter Kirsten Drysdale intervjueeris digiekspert Clare Sullivani, kelle sõnul on Eesti kindlasti kõige arenenum e-ühiskond maailmas.

Projektijuht Kaspar Korjus põhjendas Skype vahendusel austraallastele, et e-identiteet ei ole vaid ettevõtjatele mõeldud, vaid ka inimestele, kes soovivad end Eestiga emotsionaalselt siduda.

Märksõnad
Tagasi üles