Torm murdis Anne Franki puu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Murdunud vana kastan Anne Franki majamuuseumi aias

FOTO: SCANPIX

Hollandis Amsterdamis murdus eile kastanipuu, mis sai kuulsaks tänu Teise maailmasõja ajal päevikut pidanud juudi tüdrukule Anne Frankile.

Torm murdis Anne Franki kastanipuu

FOTO: SCANPIX

Eilses tormis murdus kastan, mille Anne Frank oma päevikus jäädvustas

FOTO: SCANPIX

Vaade vanale kastanile maja pööningukorruselt, kus Anne Frank ja ta pere end natside eest peitsid

FOTO: SCANPIX

Anne Franki majamuuseumi juhi Hans Westra sõnul murdsid vana puu väga tugevad tuuleiilid, kirjutab AFP.

Puu lõhkus telliskividest aia, kuid keegi kannatada ei saanud.

See 20 meetri kõrgune kastanipuu võis olla 160 – 180 aastane ning vanaduse tõttu oli ta ümber pandud terasest toetusvõre.

See kastan kasvas maja juures, kus Anne Frank ja ta pereliikmed end Teise maailmas sõja päevil natside eest varjasid. Nad avastati 1944. aastal ja viidi koonduslaagrisse.

Anne Frank suri 1945. aastal 15-aastasena Põhja-Saksamaal Bergen-Belseni koonduslaagris.

«Vaatasime sinist taevast, lehtedeta kastanipuu sillerdas, kajakad ja teised linnud tundusid lennul hõbedased. Olime sellest vaatepildist nii lummatud, et ei suutnud rääkida,» kirjutas Anne Frank 23. veebruaril 1944. aastal oma päevikusse.

Anne Franki kastan oleks äärepealt 2008. aastal maha raiutud, kuna asjatundjate sõnul oli see seest mädanenud ning võis igal hetkel murduda. Kuid kohalikud elanikud korraldasid kampaania ja korjanduse, et puud tugevdada metallsõrestikuga.

Anne Franki päevik on üks loetumaid raamatuid maailmas. Päeviku avastas Frankide perekonnasõber, kes selle pärast sõda raamatuna välja andis.

Tagasi üles