Utria dessandi võitis Scoutspataljoni võistkond
Lisatud galerii viimasest võistluspäevast

Talvise kaugluurepatrullide võistluse Utria dessandi võitis Scoutspataljoni I võistkond koosseisus Janari Jaansoo, Valdo Hälvin, Priit Lillemets ja Raido Kalvik.

Teisele kohale tuli Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja kompanii I võistkond koosseisus Marek Zahkna, Tiit Rosenberg, Lennart Komp ja Marek Soop, kolmandaks tuli Kaitseliidu Tartu maleva II võistkond koosseisus Indrek Roos, Jaanus Roos, Indrek Rebane ja Rain Eensaar.

Tänavusele Utria dessandile oli registreerunud 28 võistkonda, millest 21 võistkonda esindasid Kaitseliitu, viis kaitseväge, üks politsei- ja piirivalveametit ning üks võistkond on Soomest.

Dessandile oli registreerunud kolm võistkonda Kaitseliidu Alutaguse malevast ja kolm Pärnu malevast. Kahe võistkonnaga olid esindatud Järva malev ja Saaremaa malev ning Tallinna maleva Põhja kompanii.

Ühe võistkonnaga olid esindatud Tallinna Ida kompanii, Tallinna Kalevi malevkond, Tallinna meredivisjon, Tallinna Nõmme malevkond, Tallinna Toompea malevkond, Tartu maleva luurerühm, Tartu malev ning Valga ja Võrumaa malevad.

Kaitseväge esindasid Scoutspataljon kahe ning kõrgem sõjakool, Kuperjanovi pataljon ja pioneeripataljon ühe võistkonnaga.

Ühe võistkonnaga oli esindatud politsei- ja piirivalveamet ning üks võistkond on Soomest.

Võistluse start anti kolmapäeval, 14. jaanuaril ning laupäeval kell 7.50 algas Narva-Jõesuus võistluse lõpujooks.

Mullu võitis Utria dessandi Kaitseliidu Pärnu maleva võistkond, teisele kohale tuli staabi- ja sidepataljon ning kolmandaks jäi Tallinna maleva Põhja kompanii.

Utria dessanti korraldavad ERNA selts, Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus alates 1999.aastast, meenutamaks Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal punastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn.

Tagasi üles