E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti õhuruumi hakkavad valvama 11 miljoni eurosed radarid

Marian Männi
, reporter
Eesti õhuruumi hakkavad valvama 11 miljoni eurosed radarid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Radarpost Muhumaal.
Radarpost Muhumaal. Foto: Madis Veltman

Homme avatakse Valgamaal Tõikamäel pidulikult õhuväe radarpost, mis on oluliseks osaks Eesti ja NATO õhuseiresüsteemist.

Tõikamäe radar täiendab koos mullu avatud Muhu radariga Lääne-Virumaal Kellaveres juba varem töös olnud radarit ning kõik kolm radarit katavad kogu Eesti ja Eestit ümbritseva õhuruumi ühtse radaripildiga, vahendas kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Kahe radarposti rajamine oli üks Eesti pikaajalise sõjalise kaitse arengukava olulisematest võimearendustest. Tõikamäele ja Muhusse paigutatud radarid hankis Eesti ühishankel koos Soomega Prantsuse firmalt Thales-Raytheon Systems Company S.A.S. Kokku maksis Eesti kahe õhuseireradari eest 22,4 miljonit eurot, st ühe radari hinnaks on umbes 11,2 miljonit eurot. Radarposti avavad pidulikult kaitseminister Sven Mikser, kaitseväe, Soome kaitseministeeriumi ja tootjafirma esindajad.

Märksõnad
Tagasi üles