Helve Särgava sai pressinõukogu liikmeks

Harju Maakohtu esimees Helve Särgava.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu nimetas eile pressinõukogu uueks liikmeks Harju maakohtu esimehe Helve Särgava ja vabastas liikmeksoleku aja lõppemise tõttu Meelis Eeriku, kes oli nõukogus neli aastat.

Pressinõukogu esimees on Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap ning aseesimees sotsioloog Andrus Saar. Pressinõukogusse kuuluvad ka advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk, Tallinna ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll, venekeelse Postimehe peatoimetaja Jevgenia Värä, Pärnu Postimehe peatoimetaja Peeter Raidla, Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja ja Tallinna tehnikaülikooli emeriitprofessor Ülo Kaevats.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus. Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui Pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on pressinõukoguga ühinenud ka rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku, Tallinna TV, BNS ja TV3.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles