iDeal kampaania

President Ilves sõidab Müncheni julgeolekukonverentsile

Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

FOTO: Mihkel Maripuu

President Toomas Hendrik Ilves osaleb tänasest pühapäevani 51. Müncheni julgeolekukonverentsil, mis keskendub tänavu ennekõike Venemaa-Ukraina sõjaga kerkinud Euroopa julgeoleku küsimustele, samuti hübriidsõja ning küberkaitse teemadele.

President Ilves kõneleb Müncheni julgeolekukonverentsil mitmetel Ukraina-, infosõja-, e-valitsemise- ja korruptsiooni-teemalistel aruteludel, teatab presidendi kantselei.

Müncheni julgeolekukonverents kui iga-aastane Atlandi-ülene julgeoleku- ja välispoliitika foorum toob sedakorda kokku umbes 20 riigipead, 60 ministrit ja 30 üleilmsete ettevõtete juhti. Teiste hulgas osalevad Saksa kantsler Angela Merkel, Soome president Sauli Niinistö, Vene välisminister Sergei Lavrov ja Ühendkuningriigi välisminister Philip Hammond. Oma osaluse on kinnitanud ka ÜRO endine peasekretär Kofi Annan, NATO peasekretär Jens Stoltenberg, Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Frederica Mogherini ning Euroopa Parlamendi president Martin Schulz.

Riigipeaga koos sõidab julgeolekukonverentsile ka välisminister Keit Pentus-Rosimannus, kellel on samuti plaanis kahepoolseid kohtumisi.

Tagasi üles