iDeal kampaania

Kohver sai uued süüdistused relva salakaubaveos ja piiri ületamises

Eston Kohver Moskva Lefortovo kohtus.

FOTO: Jaanus Piirsalu

Vene võimud esitasid Moskvas Lefortovo vanglas kinnipeetavale kaitsepolitseinikule Eston Kohvrile läinud reedel toimunud ülekuulamisel uued süüdistused, milleks on relva salakaubavedu ja Venemaa riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

«Kohvri selle aasta esimene ülekuulamine toimus reede õhtul minu juuresolekul ja kestis poolteist tundi. Lisaks põhisüüdistusele spionaažis esitas prokuratuur talle uued süüdistused - relva salakaubaveos ja Venemaa riigipiiri ebaseaduslikus ületuses,» Kohvrile Venemaa poolt määratud kaitsja Jevgeni Aksjonov esmaspäeva õhtul BNSile.

Tema sõnul küsitleti reedel Kohvrit ka Pihkva oblastis tehtud videosalvestiste põhjal - tegemist oli piirivalvurite tunnistustega ning Vene vastuluure poolt piiril eri aegadel, kaasa arvatud enne Kohvri kinnipidamist salvestatuga.

«Kohvrile näidati ühtekokku üheksat episoodi, kus ta on erinevatel aegadel ületanud Venemaa riigipiiri, see tähendab, liikunud Eestist Venemaale ja tagasi,» teatas Aksjonov. «Episoode on paaritu arv seetõttu, et viimase, arvult üheksanda ajal peeti ta kinni.»

Advokaat lisas, et sel kolmapäeval peab toimuma veel üks ülekuulamine, kus tema kaitsealusele esitatakse ekspertiiside tulemused, mida ei jõutud eelmiseks nädalaks ette valmistada. Need ekspertiisid on tehtud Kohvri juurest leitud videomaterjalidest, mida ta olevat erivahenditega filminud.

Eesti kaitsepolitsei teatas mullu 5. septembri õhtul, et sama päeva hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale. Vahejuhtum leidis aset Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel.

Kaitsepolitseinik Eston Kohver viidi füüsilist jõudu kasutades ja relva ähvardusel Venemaale. Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine. Sestpeale on Kohvrit hoitud Moskva Lefortovo vanglas.

Lefortovo rajoonikohus pikendas selle kuu algul Kohvri vahi all hoidmise tähtaega 5. juunini.

Aksjonov ütles varem BNSile, et tema andmeil viiakse Kohver aprilli lõpus või mai algul üle Pihkvasse, kus ta astub kohtu ette.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles