NATO väejuhatus harjutas Pärnumaal eriüksuste juhtimist

Trident Jaguar eriüksuste õppuse lõpetamine.

FOTO: Epp-Mare Kukemelk

Esmaspäeval jõudis lõpule Eestis peetud NATO erioperatsioonide väejuhatuse õppus, kus harjutati eriüksuste juhtimist, riigikaitsekomisjoni juhi sõnul näitab õppuse siin läbiviimine Eesti kõrget vastuvõtuvõimekust.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed Marko Mihkelson, Ants Laaneots, Ain Lutsepp ja Madis Milling osalesid esmaspäeval Pärnumaal Eametsas NATO erioperatsioonide väejuhatuse õppuse «Trident Jaguar» külalispäeval, teatas BNSile riigikogu pressiesindaja.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on erioperatsioonide võimekus kiirelt arenev komponent NATO ühisõppustel, millele andis oma panuse ka äsja Eestis lõppenud staabiharjutus.

«NATO tasandil erioperatsioonide üksuste ja võimekuste kokkuharjutamine on liitlastele suhteliselt uus kogemus,» sõnas Mihkelson ning lisas: «Pärnus toimunud õppus oli esimene staabiharjutus, mis toimus väljaspool erioperatsioonide keskuse kodubaasi Belgias.»

Mihkelsoni sõnul näitab NATO erioperatsioonide keskuse staabiõppuse läbiviimine Pärnus Eesti kõrget vastuvõtuvõimekust.

Pärnumaal Eametsas toimusid 20. kuni 27. aprillini NATO erioperatsioonide õppused. Erioperatsioonide väejuhatuse ülem on kindralleitnant Brad Webb, kes viibis ka isiklikult Pärnus.

Tagasi üles