iDeal kampaania

Söögiplatsi asemele plaanitakse ehitada büroohoone

Söögiplatsi asemele rajatava büroohoone arhitektuurilise konkurssi võidutöö.

FOTO: Kawe

Estonia puiestee ja Pärnu maantee nurgal asuva Söögiplatsi asemele plaanitakse ehitada büroohoone.

AS Kawe omandas Söögiplatsi aluse kinnistu aasta tagasi eesmärgiga algatada detailplaneering ning hoonestada kinnistu nüüdisaegse ärihoonega. Detailplaneeringu algatamise käigus otsustati koostöös Tallinna linnaplaneerimise ametiga korraldada avalik arhitektuurikonkurss, leidmaks linnaruumi kujundamiseks parimat lahendust.

Kinnisvaraettevõtte Kawe ja Tallinna linna koostöös toimunud arhitektuurikonkursi võitis töö nimega Kawe City. Töö autoriteks on arhitektid Üllar Ambos, Pille Noole, Jaan Kuusemets ja Jiannis Lykouras.

Kawe partneri Jaanus Kosemaa sõnul on esikohatöös kõige paremini arvestatud ühiskondlike huvidega, hoone arhitektuurne keel on konservatiivne ning soliidne. «Rajatav hoone ei konkureeri Vabaduse väljaku vanema hoonestusega, vaid suhestub hästi näiteks hotelli Palace fassaadielementide rütmiga,» ütles Kosemaa.

Kosemaa sõnul koostatakse detailplaneeringu algatamiseks arhitektuurne eskiis peamiselt mahu määratlemise eesmärgil ning on hea, kui enne avalduse sisseandmist on leitud teatav ühine keel, vältimaks üllatusi. Kosemaa hinnangul jäädakse valitud hoone arhitektuuri juurde ka siis, kui alustakse ehitust.

Projekti järgi rajatakse Vabaduse väljaku äärde kaasaegne büroohoone suurusega 10 770 ruutmeetrit. Konkursil osales kokku 27 tööd, osalejaid oli ka Portugalist ja Taanist.

8-liikmelisse žüriisse kuulusid Tallinna Linnaplaneerimise Ameti, Kawe ja Eesti Arhitektide Liidu esindajad.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles