Eesti 3x3 korvpallikoondis kaotas Euroopa mängudel Venemaale viimase sekundi viskest

Martin Dorbek.
Martin Dorbek. Foto: Tairo Lutter

Euroopa mängude 3x3 korvpalli kaheksandikfinaalis kaotas Eesti 18:19 tugevale Venemaale ja langes konkurentsist.

Eesti juhtis sisuliselt kogu kohtumise, kuid viimaseks minutiks jõudis Venemaa 17:16 ette. Seejärel tabas Martin Dorbek kaugviske (2 punkti) ja viis Eesti taas 18:17 juhtima. Rohkem Eesti aga ei skoorinud ja venelaste kaks lähiviset tõid võidu hoopis neile. Otsustava korvi tabas Andrei Kanõgin nii, et Eestile enam rünnakuks aega ei jäänud.

Eestile tõid Dorbek ja Siim Raudla 6 punkti, Renato Lindmets lisas 4 ja Ardi Oja 2 punkti.

Venemaa võitis alagrupiturniiril kõik mängud ning sai esimese asetuse, Eesti pidi leppima 2 napi ja ühe kindla kaotusega ning C-alagrupi 4. kohaga.

Venemaa pääses 8 parema sekka ning kohtub veerandfinaalis Rumeenia - Tsehhi mängu võitjaga.