Viru jalaväepataljon sai uue ülema

Kolonelleitnant Eero Kinnunen (paremal) andis täna Jõhvi linnakus pidulikul rivistusel Viru jalaväepataljoni juhtimise üle major Arno Kruusmannile (vasakul).

FOTO: Kaitsevägi

1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljoni endine ülem kolonelleitnant Eero Kinnunen andis täna Jõhvi linnakus pidulikul rivistusel pataljoni juhtimise üle major Arno Kruusmannile.

Kolonelleitnant Kinnunen alustas teenistus kaitseväes 1994. aastal ning on enne Viru jalaväepataljoni ülema ametikohale asumist muuhulgas teeninud kompaniiülemana Afganistanis ja maaväe staabis jalaväeinspektorina. Viru pataljoni juhtis ta 2012. aasta 1. juunist käesoleva aasta juuni lõpuni.

Juulist jätkab kolonenelleitnant Kinnunen teenistust Kaitseliidus, juhtides Kaitseliidu peastaabi operatiivosakonna operatiivjaoskonda, teatas kaitsevägi.

Viru jalaväepataljoni uus ülem major Arno Kruusmann läbis ajateenistuse aastatel 1996-1997 sisekaitse operatiivrügemendis ning on alates 1997. aasta aprillist teeninud erinevatel ametikohtadel kaitseväes. Näiteks oli ta aastatel 2004-2005 kaitseväe ühendatud õppeasutuste erialataktika õppesuuna relvastuse grupi tankitõrje õppejõud ning 2009.-2013. aastatel teenis Kalevi jalaväepataljonis operatiivjaoskonna ülemana ja pataljoni staabiülemana. Samuti on ta teeninud Eesti kontingendi ülemana Afganistanis.

«Pataljoni edu on meeskonnatöö. Ilma ohvitseride ja allohvitserideta, kelle oskustest sõltub sõdurite väljaõppe kvaliteet, on ülem lahinguväljal üksi ega suuda oma üksuse lippu kõrgel hoida,» ütles kolonelleitnant Eero Kinnunen. «Kinnitan, et major Kruusmann saab Viru pataljoni näol oma käsutusse üksuse, mille kaitseväelased kuuluvad Eesti paremikku.»

Jõhvis paiknev Viru jalaväepataljon kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu ning annab väljaõpet mehhaniseeritud jalaväe ja tankitõrje õppesuundadel.

Tagasi üles