Simson: täna otsustati paremvalitsuse saatus

Kadri Simson

FOTO: Peeter Langovits

Sven Mikseri valimine sotsiaaldemokraatide juhiks ei sea ohtu Tallinna koalitsiooni, küll aga otsustas see riigi koalitsiooni saatuse, ütles Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

«Ma ei usu, et täna oli kaalul Tallinna koalitsioon, kaalul oli siiski tänase paremvalitsuse jätkamine, arvan, et sotside sisevalimistulemus annab meile tõsise, teotahtelise jõu meie kõrvale, kes aitab meil kevadvalimistel inimestele selgeks teha, et praegune valitsus vajab vahetamist,» rääkis Simson ERR Uudistele.

Ta lisas, et tunneb Mikserit väga pikka aega, mistõttu tal on alust arvata, et uus juht peab oluliseks maailmavaatelist koostööd ning oskab hinnata, et koalitsioonis midagi saavutataks, mitte lihtsalt oldaks.

«Tõenäoliselt ta on inimene, kes eelistab ka edaspidi maailmavaatelisi koalitsioone koalitsioonidele paremerakondadega,» märkis Simson.

«Selge on see, et maailmavaateliselt sarnased jõud leiavad kergemini kompromisse, Eesti on paremvalitsuse all liiga palju kannatanud, arvan, et eelolevad valimised on head nii meile kui sotsidele ja ma loodan, et meie koostöö Tallinnas kasvab edasi koostööks riigikogus.»

Tagasi üles