Vao pagulaskeskuse turvameetmeid on viimastel kuudel pidevalt parandatud

Vao pagulaskeskus. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Vao pagulaskeskust haldava AS Hoolekandeteenused kinnitusel on keskuse turvameetmeid viimastel kuudel pidevalt parandatud.

«Turvameetmete ülevaatamise ja tugevdamisega on keskuses tegeletud viimastel kuudel pidevalt. Oleme parandanud välisvalgustust, paigaldanud turvakaameraid, teinud koostööd politsei ja turvafirmaga, kes keskuses turvateenust pakub,» selgitas AS Hoolekandeteenused infojuht Kadri Lehenurm BNS-ile. «Kindlasti analüüsime turvameetmete tõhusust ka tänaöise sündmuse valguses, seejärel saab teha otsuse, kas neid meetmeid oleks vaja veelgi tõhustada,» lisas ta.

Politsei ja prokuratuur alustasid neljapäeva varahommikul Vao külas toimunud varjupaigataotlejate majutuskeskuse põlengu asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Kella 4.30 ajal teatati häirekeskusele, et Väike-Maarja vallas Vao külas põleb varjupaigataotlejate majutuskeskuse välissein. Päästjad kustutasid ligi kümnele ruutmeetrile levinud tule ning keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud.

Päästjate saabudes tuli maja otseseina fassaadi alt suitsu ning inimesed olid majast välja juhatatud. Tulele pandi piir kümnekonna minutiga, kuid tulekollete otsimiseks ja kustutamiseks pidid päästjad avama maja otsaseina fassaadi. Siseruumides suitsu või tulekoldeid ei olnud. Kustutustööd lõpetati veidi enne kella kuut.

Rakvere politseijaoskonna juht Indrek Link ütles, et kuigi keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud, on tegemist äärmiselt tõsise vahejuhtumiga. «Majas oli põlengu tekkimise ajal üle poolesaja inimese, kellest 13 on lapsed. Seega võinuks juhtumi tagajärjed olla väga rängad.»

Vanemprokurör Sirje Merilo sõnul on juhtunu uurimiseks alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku alusel, mis käsitleb süütamist. Juhtunu asjaolusid uurivad Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Praegu tegeleb politsei juhtunu kohta info kogumisega. Kõigil, kellel on juhtunu kohta informatsioon, palutakse ühendust võtta politsei telefonil 322 2674 või 5196 4661.

Tagasi üles
Back