K, 17.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ÜRO statistika käsitleb Eesti halli passi omanikke põgenikena

BNS
ÜRO statistika käsitleb Eesti halli passi omanikke põgenikena
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Illustreeriv foto.
Illustreeriv foto. Foto: SCANPIX

Eesti asub põgenike suhtarvu poolest maailmas 11. kohal, kuna ÜRO pagulaste amet (UNHCR) võtab statistikat koostades arvesse ka halli passi omanikud, vahendas BNS.

Kuigi pagulaste kõrgete suhtarvude poolest paistavad reeglina silma maailma kriisikolded, asuvad üsna tabeli tipus ka kaks Euroopa Liidu riiki: Läti  ja Eesti, kirjutas Süddeutsche Zeitung ÜRO pagulaste ameti statistikale viidates.

Läti on tabelis 13-protsendise põgenike osakaaluga kuuendal kohal Lõuna-Sudaani ja Kolumbia vahel. Eesti aga paikneb 6,7-protsendise osakaaluga Jordaania ja Aserbaidžaani vahel.

«Kuidas see on võimalik?» küsis Süddeutsche Zeitung. «UNHCR võtab statistikat koostades arvesse ka kodakondsuseta isikud. Ja neid on mõlemas endises Nõukogude Liidu vabariigis, mille valitsused keelduvad kodakondsuse andmisest etnilistele venelastele. Lätis elab rohkem kui 260 000 niinimetatud mittekodanikku, Eestis aga 88 000.»

Tabeli esikolmiku moodustavad Süüria, Liibanon ja Kesk-Aafrika Vabariik vastavalt 34-, 26- ja 23-protsendise põgenike osakaaluga. Rootsi on 2,33 protsendiga 27. kohal, Norra 1 protsendiga 43. kohal ja Saksamaa 0,56 protsendiga 58. kohal. Soome on 76. ja Leedu 94. positsioonil.

Märksõnad
Tagasi üles