Leedo: mult küsiti altkäemaksu vihjamisi

Vjatšeslav Leedo mullu 19. augustil Saksamaal Cuxhavenis, kus talle kuuluv Elb-Link avas Elbe jõel Cuxhaveni–Brunsbütteli reisiliini. FOTO: Tairo Lutter

Ärimees Vjatšeslav Leedo avaldas Eesti Päevalehele antud intervjuus veendumust, et reformierakondlane Remo Holsmer küsis temalt altkäemaksu, kuid seda vihjamisi, mitte sõna-sõnalt ning ta on valmis sellest kõigest kohtus rääkima.

«Käitumine ja olek on need, mis sellele viitasid ja suurusjärgud öeldi samuti ära,» ütles Leedo Eesti Päevalehele.

Postimees kirjutas septembri alguses, et väidetavalt mängisid Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid laevaliinidel opereerimise Tallinna Sadama kätte seetõttu, et nad ei saanud Leedolt soovitud raha. Neid vestlusi ärimehega kinnitas Postimehele mitu allikat.

Kui praamiliinide saatus oli veel lahtine, käisid Saaremaal kaks Reformierakonna «tipptegijat», Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer ja nõukogu liige Kalev Lillo. Hiljem kohtuti ka Tallinnas, kuid jutt oli väidetavalt sama: paluti toetada parteid või pakuti võimalust hankida partner. «Ehk on sul üksi raske äri teha? Ehk vajad partnerit?» Umbes midagi sellist, kirjutas Postimees septembri alguses.

«Kas sina hakkad minu partneriks?» küsinud Leedo. «Ka mina saan kasulik olla,» kõlanud vastus. Põhihuvi seisnes erakonna rahaga toetamises ja summa olnud seitsmekohaline, kirjutas Postimees. Allika andmetel kohtusid päev enne praamikonkursi lõplikku lukkuminekut Pärnus Leedo ja SDE toonane peasekretär Indrek Saar. Laiali mindi ühisele meelele jõudmata.

Reformierakonna liige Remo Holsmer teatas pärast artikli ilmumist, et Postimehes artiklis avaldatud väited ei vasta tõele ning ta kavatseb nende ümberlükkamiseks pöörduda kohtusse. Holsmer teatas pärast artikli ilmumist Postimehele, et ta ei ole Vjatšeslav Leedolt küsinud mingeid hüvesid.

Tagasi üles
Back