Rogozin ähvardas Euroopat sõjaga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kremli alaline esindaja NATO juures Dmitri Rogozin..

FOTO: ITAR-TASS / Scanpix.

Moskva kõrge diplomaadi sõnul riskib Euroopa sõjaga Venemaa vastu, kui Gruusiale otsustatakse anda NATO liikmesuse tegevuskava.

 

Vene Föderatsiooni alaline esindaja NATO juures Dmitri Rogozin ütles intervjuus ajalehele Komsomolskaja Pravda, et kuigi formaalselt puudub alliansil mandaat sekkumaks Lõuna-Osseetia konflikti, üritavat selle juhtriik USA kindlustada «Gruusia projektiga» oma strateegilist kohalolekut Kaukaasias.

Rogozini hinnangul muutis äsjane konflikt Washingtoni närviliseks, sest seal olevat aru saadud, et ohtu on sattunud eesmärk muuta Gruusia oma «tugibaasiks regioonis». Vene diplomaadi arvates ei tohiks Thbilisil aga «terve mõistusega» võttes siiski olla mitte mingit šanssi liituda lääneriikide sõjalise alliansiga.

«Arukad poliitikud ja diplomaadid, sealhulgas NATOs, on šokis sellest, mida Saakašvili korraldas Lõuna-Osseetias, ning peavad teda hullumeelseks. Kõik saavad aru, et seni, kuni Thbilisis istub selline juht, ei ole võimalik rääkida tõsiselt Gruusia võtmisest NATOsse,» rääkis Rogozin.

Samas ei välistanud ta siiski ka vastupidist võimalust ning pidas vajalikuks hoiatada, et «agressori poolele» asunud NATOga ei saa Venemaal olla mitte mingeid suhteid. «Kui alliansis võtavad võimust täiesti irratsionaalsed meeleolud ning ettearvamatule Saakašvilile antakse lähitulevikus kõigest hoolimata NATO liikmesuse tegevusplaan, siis riskeerivad bloki Euroopa liikmed saada kaasa tõmmatud võõrasse sõtta, kusjuures Venemaa vastu,» ähvardas Rogozin.

 

Tagasi üles