Tallinna koalitsiooninõukogu kiitis Belobrovtsevi kandidatuuri heaks

Tallinna linnavolikogu.

FOTO: Eeva Kaun.

Tallinna koalitsiooninõukogu kiitis täna heaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikme Vadim Belobrovtsevi kandidatuuri abilinnapea kohale.

«Kiitsime tema kandidatuuri heaks,» kinnitas Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut Postimees.ee'le.

«Leppisime kokku, et enne 18. novembri linnavolikogu istungit tuleb ta ja tutvustab ennast ja oma vaateid ka keskfraktsiooni ees ning ma usun, et probleeme ei tohiks tekkida,» rääkis Vitsut.

Jüri Pihl saab tema hinnangul endale väärilise ametijärglase. Belobrovtsev kinnitatakse ametisse linnavolikogu 18. novembri istungil.

Belobrovtsev  hakkab Tallinna linnavalitsuses kureerima valdkondi, millega tegeleb praegu Jüri Pihl ning milleks on Tallinna ja riigi õigusaktide täitmise kontroll, ehitusjärelevalve, miljööväärtuslike alade järelevalve, heakorra kontroll, tänavakaubanduse- ja turgude järelevalve, taksokontroll, säästva arengu küsimused ning Tallinna linnavalitsuse esindamine Euroopa Liidu regioonide komitees. Sotside ridadest tulevale abilinnapeale allub ka munitsipaalpolitsei.

Belobrovtsev nimetati sotside kandidaadiks abilinnapea kohale pärast seda kui oktoobri keskel toimunud SDE esimehe valikul senine partei esimees ja Tallinna abilinnapea oma koha Sven Mikserile kaotas, misjärel teatas ta ka soovist lahkuda linnavalitsusest.

Tagasi üles
Back