Eestlased annetasid Süüria pagulastele päikesepatareidega valgustid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

MTÜ Mondo esindaja lampe üle andmas.

FOTO: MTÜ Mondo

Eesti moslemite kogukonna ja MTÜ Mondo kogutud annetuste abil said 34 Süüria pagulasperekonda endale päikesepatarei abil töötava valgusti. 

Valgustid andis Jordaanias Zaatari pagulaslaagris elavate õpetajate peredele üle MTÜ Mondo töötaja Kristi Ockba. «Zaatari laagris on probleeme elektrivarustusega. Elektrit on heal juhul 4-5 tundi päevas, aga paljudel päevadel üldse mitte. Tulemas on pikk pime talv ja inimeste jaoks on lisavalgustus hädavajalik. Täname kõiki annetajaid ja Kätlin Hommik-Mrabtet annetuste kogumise korraldamise eest,» ütles Ockba.

Valgustite jaoks annetas Eesti moslemite kogukond 481 eurot, 239 eurot kogus MTÜ Mondo.

«Lamp tuli õigel ajal, sest varakult läheb pimedaks ja lapsed ei saanud õhtuti õppida ning mina tunde ette valmistada,» rõõmustas arvutiõpetaja Rabea’a Abu-Zaid perele kingitud valgusti üle.

Eesti MTÜ Mondo annab humanitaarabi Süüria piiri lähedal asuvas Zaatari pagulaslaagris alates 2013. aastast. Laager avati 2012. aastal, praegu on laagris umbes 80 000 pagulast Süüriast, veerand neist on lapsed. Mondo korraldab pagulaslaagris arvutikursusi 18-35-aastastele noortele, kursusi toetab Eesti välisministeerium humanitaarabi vahenditest.

Tagasi üles