Pärnus lõppes Kaitseliidu suurõppus Orkaan

Pärnus lõppes Kaitseliidu õppus Orkaan.

FOTO: Kaitseliit

Täna pärastlõunal vaikisid terve nädalalõpu Pärnu tänavatel tormi teinud relvad ning vaibus Orkaan. Järjekorras juba kümnes sellenimeline Kaitseliidu Lääne Eesti malevate suurõppus, mis sedakorda keskendus lahingutele linnaruumis.

«Võttes arvesse tänasel päeval maailmas toimuvat, on väga oluline, et kaitseliitlased oskaksid tegutseda ka linnatingimustes ning inimesed harjuksid sellega ka ära,» selgitas Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil, miks pea tuhat kolmsada kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku harjutasid kontrollpunktide rajamist, patrullimist linnatänavatel ning teisi linnalahingu elemente.

Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Meelis Kiili, tänas Orkaani pidulikul lõpurivistusel õppusel osalenuid ning sõnas, et selle õppusega näitasime taas, et  Eesti rahval on tahe oma riiki kaitsta.

4.-6. detsembrini toimunud suurõppusel Orkaan tõi Pärnu linna ja maakonda natuke alla 1300 võitleja põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetasid väiksemate üksustega ka teised Kaitseliidu malevad. Lisaks olid õppusele kaasatud Scoutspataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze üksused ning Eesti õhuväe lennuvahendid.

Tagasi üles