Leningradi oblasti tuumajaamas oli taas tõsine rike Täiendatud 20:10!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Peterburi lähedal tegutsev Sosnovõi Bori tuumaelektrijaam.

FOTO: AP/Scanpix

Eesti lähistel Leningradi oblastis asuvas Sosnovõi Bori (Leningradi) tuumajaamas peatati täna 2. energiaplokk, kuna turbiinitsehhi üks ruum täitus auruga, kuid radiatsioonileket pole toimunud, teatas tuumajaama pressiteenistus. Teadaolevalt puhus tuul samal ajal valdavalt Eesti suunas.

Intsident leidis aset deaeraatori redutseerimisseadmete 40-ruutmeetrises ruumis, mis isoleeriti täielikult ning tuumajaama personali kinnitusel püsib radiatsioonitase nii tuumajaamas kui ka väljaspool seda loomuliku fooni piires, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Tuumajaama pressiteenistus teatas, et turbiinitsehhis on viga tuvastatud ning tehakse ettevalmistustöid remondiks, jahutussüsteem kui ka muud tuumajaama protsessid toimuvad normaalselt ja kiirgusfoon piirkonnas pole muutunud ega ületa looduslikku taset.

Eesti keskkonnaameti kiirgusseire büroo juhataja Monika Lepasson ütles ERRi uudisteportaalile, et hetkel pole ei ametlike kanalite kaudu ega seirejaamade poolt mingit häiret tulnud, kuid põhjalikumalt vaadatakse üle seirejaamade tulemusi ning millegi kahtlase märkamisel teavitatakse avalikkust.

Meile lähim tuumajaam Sosnovõi Bor paikneb Eesti piirist 80 kilomeetri kaugusel. Jaamas on neli reaktorit, mis on sama tüüpi nagu Tšornobõli tuumaelektrijaama reaktorid 1 ja 2, praegu ehitatakse samasse piirkonda Leningradi II tuumajaama.

Tagasi üles