Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Maapiirkondades tegutseb naine, kes end inimeste kodudesse surub ja raha varastab

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Varas. | FOTO: Arvet Mägi

Politsei hoiatab inimesi naise eest, kes siseneb erinevaid ettekäändeid kasutades inimeste kodudesse ning võib sealt seejärel raha pihta panna.

Politseile teadaolevalt liigub maapiirkondades naine, kes kasutab erinevaid ettekäändeid inimeste kodudesse sisenemiseks. Varas valib oma ohvriteks üksinda elavaid vanemaid inimesi, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Politsei poole on pöördunud üks eakas kannatanu Pärnumaalt Saarde vallast, kellelt pani varas pihta 1000 eurot sularaha. Politseil on informatsiooni, et Saarde vald ei ole ainus koht, kus ta tegutsenud on ning varas võib olla tegutsenud ka teistes maakondades. Kodudesse pääsemiseks kasutab naine mitmeid ettekäändeid, näiteks pakub midagi müüa, palub kuurivõit, et oma kassi kuurist otsida või sularaha vahetada.

Politsei palub inimestel olla ettevaatlikud ja tähelepanelikud ümbruskonnas liikuvate võõraste isikute suhtes. Eriti ettevaatlik tuleks olla nende võõraste suhtes, kes üritavad kahtlastel ettekäänetel eluruumidesse pääseda.

«Veenduge nende inimeste kavatsustes enne tuppa kutsumist ja võimalusel ärge võõraid inimesi tuppa lubage. Palume hoida oma välisuksi lukustatuna ja võimalusel märkida üles sõiduki number, millega kahtlane inimene või tema saatjad liiguvad ning edastada see politseile,» teatas Lääne prefektuur.

Samuti palub politsei hoiatada oma vanemaid sugulasi ja tuttavaid võimaliku varaga eest ning tuletada meelde, et turvalisuse huvides peab välisust alati lukustatuna hoidma.

Kõigil, kellel on olnud sarnaseid kokkupuuteid kahtlase naisterahvaga, palub politsei ühendust võtta politseiga numbril 612 3000 või e-posti aadressile laane@politsei.ee.  Kui olete langenud kuriteo ohvriks või vajate kohest politsei abi, helistage 112.

Tagasi üles