Politsei alustas Ida-Viru bussiõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetlust
Täiendatud kell 18.51!

Bussiõnnetus Ida-Virumaal

FOTO: Ida prefektuur

Jõhvi-Tartu maanteel sõitis täna öösel kraavi liinibuss, vigastada sai 12 inimest, neist kaks raskelt. Haiglaravile jäeti neli inimest. 

Täna öösel kella 00.50 paiku sai politsei teate, et Jõhvi-Tartu maantee kaheksandal kilomeetril sõitis reisibuss teelt välja ja vajus külili.

Õnnetus juhtus Ida-Virumaal Jõhvi-Tartu maantee kaheksandal kilomeetril Puru küla kandis. Esialgsetel andmetel sõitis Jõhvi suunas liikunud reisibuss teelt välja kraavi ja paiskus külili.

Õnnetuse ajal viibis bussis 26 reisijat ja kaks bussijuhti. Nendest 14 olid Venemaa kodanikud, seitse Läti kodanikud, viis Eesti kodanikud ja üks Leedu ning üks Uzbekistani kodanik.

Vahetult pärast liiklusõnnetust sai teekonda jätkata seitse reisijat, kes ei vajanud arstiabi. Sündmuskohalt toimetati Ida-Viru keskhaiglasse 12 kannatanut, neist kahel on rasked vigastused.

Mees kaotas õnnetuses käe

Ida-Viru keskhaigla kommunikatsioonijuht Ülo Veldre ütles, et 12 haiglasse toodust neli jäeti ravile, ülejäänud lubati pärast esmaabi välja. Sotsiaalmeediast on läbi käinud info, et üks mees jäi õnnetuses oma käest ilma, teise kannatanu käe eest võitlevad praegu arstid.

Veldre sõnul vastab info tõele. Kõige raskemate vigastustega olid 40-aastane Vene kodanikust mees ning 38-aastane Läti kodanikust naine. «Nende üldseisukord on stabiilne ja ohtu elule ei ole,» kinnitas Veldre.

Teistel kahel haiglaravile jäetud patsiendil on põrutused ning nad jäävad kaheks-kolmeks päevaks haiglasse jälgimisele.

Ida prefektuuri pressiesindaja Kerttu Krall ütles päeval, et politsei tegeleb veel avariisse sattunute abistamisega. «Osad inimesed, kel polnud vigastusi, said juba varsti pärast õnnetust teiste bussidega edasi sõita, või saavad nad lähiajal seda teha. Neli inimest on veel haiglas,» ütles Krall.

Õhtul teatas Krall, et kaks Vene kodanikku, üks Eesti ja üks Läti kodanik on siiani haiglaravil.

Reisijad, kelle vigastused ei olnud tõsised, toimetati pärast arstiabi andmist Jõhvi politseijaoskonda edasisteks uurimistoiminguteks. Kergemate vigastustega reisijad said abi Jõhvi politseijaoskonnas.

Pärast uurimistoiminguid jätkasid reisijad oma teekonda.

FOTO: Ida prefektuur

Politsei teatel on bussi sõidumeeriku andmete vaatluse esialgse tulemusena teada, et bussi sõidukiirus jäi lubatu piiresse. Bussi roolis olnud 58-aastane mees oli kaine.

Kuna liiklusõnnetuse tagajärjel said kaks reisijat raskeid kehavigastusi, alustati antud juhtumi suhtes kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 422 lõige 1 alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, millega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm.

«Teeolud olid maha sadanud lörtsi tõttu keerulised. Lisaks libedusele raskendas juhitavust ka tugev tuul,» sõnas Ida prefektuuri operatiivjuht Tarvo Kruup. «Esialgsel vaatlusel võib arvata, et kõik reisijad ei kasutanud korrektselt kohustuslikku turvavarustust. Turvavöö kasutamine ei ole kohustuslik ainult sõiduautos, vaid igas sõidukis, kus see olemas on. Ainult nii saab tagada selle, et liiklusõnnetuse puhul oleksid vigastused võimalikult väikesed,» lausus Kruup.

Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu ütles, et ettevõte soovib oma reisijaid alati turvaliselt sihtpunkti toimetada, kuid tänaöiste ilmastiku- ja teeolude koosmõjul see paraku ei õnnestunud. «Tunneme südamest kaasa kõikidele kannatanutele ja nende omastele. Teeme enda poolt kõik, et kannatanuid abistada,» lubas Saarpuu.

«Reisijad, kes viga ei saanud ning kelle dokumendid olid nende juures käepärast, said juba öösel reisi Peterburi jätkata meie Tallinna-Peterburi bussiga,» täpsustas Saarpuu. Reisijad, kes käisid haiglas kontrollis ja/või kelle dokumendid jäid bussi, ootasid neid hommikul Jõhvi politseijaoskonnas. «Kohe, kui nad on oma isiklikud asjad, sh reisidokumendid bussist kätte saanud, toimetame nad Lux Expressi bussiga Peterburi.»

Viga saanud buss on politsei käes. «Teeme politseiga igakülgset koostööd, et õnnetuse täpsed asjaolud selgeks saaksid,» sõnas Saarpuu.

Kindlustusseltsi ERGO kahjukäsitluse klienditeeninduse grupi juht Taavi Kööts kinnitas, et kõik LUX Expressiga reisijad olid kindlustusega kaetud. «Eestlastest bussireisijate kahjunõudeid ootab ERGO e-postiaadressil kahju@ergo.ee, nõu saab küsida telefonil 6 267 220. Venemaa või Läti kodanikud saavad pöörduda nõude esitamiseks temale sobivasse elukohajärgsesse ERGO kontorisse,» lausus Kööts.

ERGO hüvitab õnnetusse sattunud reisijatel nii raviga seotud kulutused, liikluskahju tagajärjel töövõimetuse tõttu tekkinud sissetuleku vähenemise; riiete, pagasi kahjustumise või hävimisega seotud kulud ning ka mittevaralise kahju tervise kahjustamise ja kehavigastuse tekitamise korral.

Tagasi üles