Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Joobes alaealised jätsid kaaslase lumehange

Kokku oli peol 18 purjus noort!

7
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Alles möödunud nädalavahetusel tabas politsei pealinnas toimunud erapeol üle 20 alkoholi tarvitanud alaealise. | FOTO: Elmo Riig / Sakala

Raplamaal toimunud noorte pidu kontrollima läinud politseinikud leidsid eest 18 joobes alaealist. Veelgi enam, enne seda olid pidulised oma alkoholimürgistusega alaealise kaaslase abitusse olukorda jätnud.

Politsei sai reedel, 12. veebruaril kell 22.42 teate, et Raplamaal Ristimäe puhkekeskuse lähedal vajab meedikute abi alkoholimürgistuse kahtlusega 13-aastane tütarlaps. Lisaks sellele jõudis politseini info, et puhkekeskuse võivad olla pidutsemiseks rentinud kaks noorte seltskonda, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Politsei suundus infot kontrollima ja peopaika saabumise ajal oli seal hinnanguliselt 60 noort nii Raplamaalt kui ka kaugemalt. Enamik noortest oli tarvitanud alkoholi.

«Politseinikele avanenud pilt peolauast ei olnud kindlasti traditsiooniline. See oli kaetud eranditult alkoholiga ja süüa ei olnud neil noortel inimestel varutud midagi. Kui alkoholi kõrvale ei ole suutäitki süüa kõrvale võtta, on alkoholimürgistus noores organismis väga kiire tekkima,» sõnas Rapla politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jaan Aas.«Varasemal oma sõpradega koos olnud tütarlaps viidi peokohast eemale, maantee äärde lumehange kiirabi ootama. Enda sõnul arvasid noored, et peokohta abi kutsudes võib see nende peo rikkuda.

«Varem oma sõpradega koos olnud tütarlaps viidi peokohast eemale, maantee äärde lumehange kiirabi ootama. Enda sõnul arvasid noored, et peokohta abi kutsudes võib see nende peo rikkuda.»

Piduliste kontrollimisel selgus, et seltskonnas viibis kokku 18 alaealist, kes olid tarvitanud alkoholi. Joobes alaealised toimetati isikuandmete kontrolliks politseijaoskonda, kuhu neile vanemad järgi kutsuti. Aasa sõnul on politsei eesmärk muuseas välja selgitada see, kuidas alkohol alaealisteni jõudis.

«Tõeline murekoht on siiski pidutsenud noorte enda suhtumine. Varem oma sõpradega koos olnud tütarlaps viidi peokohast eemale, maantee äärde lumehange kiirabi ootama. Enda sõnul arvasid noored, et peokohta abi kutsudes võib see nende peo rikkuda. On tõsine probleem, et karistuse kartuses jäetakse oma kaaslasi abitusse olukorda. See ei tohiks nii olla,» selgitas Aas öösel toimunu ohtlikkust.

Samas aga lükkas väidetavalt tee äärde lumehange jäetud last abistanud 18-aastane neiu politsei väited ümber. «Helistasin kiirabisse, kust teatati, et haigla ei saa teda nii vastu võtta,» kirjeldas äsja täisealiseks saanud neiu sündmuste käiku Pärnu Postimehele.

«Paluti oodata ühes bussipeatuses. Nii me tegimegi. Ta ei olnud lumehanges, vaid ootas terve aja meie autos, kuni kiirabi tuli,» parandas ta politsei saadetud infot. Kuigi paika peab fakt, et hooleta ja abita oli kannatanu enne 18-aastase sõbranna tulekut.

Politsei soovitab lapsevanematel kodudes vestelda noorukitega alkoholi tarvitamisega kaasnevatest ohtudest ja sellest, et juhul, kui noored on alkoholi tarvitanud ning toimunud on õnnetus, peab julgema abi kutsuda. «Hädaolukorras ei tohi hirm võimaliku karistuse ees üles kaaluda lähikondlase elu või tervise päästmist,» manitses Aas.

Tagasi üles