E, 30.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Altkäemaksu võtmise eest karistust kandnud endine kaitsepolitseinik vabanes vanglast

Altkäemaksu võtmise eest karistust kandnud endine kaitsepolitseinik vabanes vanglast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Indrek Põder
Indrek Põder Foto: Mihkel Maripuu

Altkäemaksu võtmise eest neljaks aastaks vangi mõistetud kaitsepolitsei endine uurija Indek Põder pääses täna vabadusse.

Põder kandis ära kogu oma karistuse ja ta vabanes täna, ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik Postimehele.

Põdra ametlik karistusaja lõpp on laupäeval, 19 märtsil, kuid kui vabanemispäev on nädalavahetusel, lubatakse süüdimõistetu vanglast välja juba reedel.

Kaitsepolitseis aastaid korruptsioonikuritegusid uurinud mees sai kurikuulsaks sellega, et pakkus kapo sildi all kurjategijatele kaitset ja küsis selle eest raha. Põdra juhtumit peetakse kapo suurimaks tööõnnetuseks iseseisvuse taastanud Eestis.

Harju maakohus mõistis Indrek Põdra 2012. aasta aprillis altkäemaksu võtmise eest neljaks aastaks vangi ja konfiskeeris talt üle 178 000 euro kuriteoga omastatud raha.

Põdrale altkäemaksu andmises tunnistas kohus süüdi ärimehed Aleksandr Avdenja, Valeri Vassilenko, Rene Keivsare, Oleg Smoli, Nikolai Kholopovi, Aleksandr Arhipovi ja mõistis neile eri pikkusega tingimisi vangistused ning OÜ Webholding sai 10 000 euro suuruse karistuse. Põder on ainus, kellele selle protsessi käigus reaalne vangistus määrati.

Kaitsepolitsei töötajad pidasid oma kolleegi Indrek Põdra kinni 19. detsembril 2011.

Vanglas viibides sai Põder 2014. aasta aprillis kriminaalkorras karistada ka teist korda – seekord riigisaladuse avalikustamise pärast.

Tartu maakohus mõistis vanglas karistust kandva Põdra 22. aprillil kriminaalkorras süüdi riigisaladuse avalikustamises ja mõistis talle kokkuleppemenetluses kolme kuu pikkuse reaalse vangistuse, mis lisandus tema senisele karistusele. Ilmnes, et mees oli kinnipidamisasutuses avaldanud talle kapos töötades teatavaks saanud riigisaladust.

Mida need riigisaladusega kaitstud andmed sisaldavad ja kas see puudutab uurimisorganite salajaste kaastöötajate avaldamist, keeldusid uurimisorganid avalikustamast.

Märksõnad
Tagasi üles