Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Prokurör nõuab topeltmõrvas süüdistatavale enam kui 15-aastast vangistust

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tuletikk. | FOTO: Peeter Langovits

Prokurör Svetlana Maripuu nõuab Saaremaal Aste alevikus asuva korrusmaja trepikoja süütamises ja kahe inimese tapmises süüdistatavale 23-aastasele Gevin Kütile liitkaristusena enam kui 15-aastast vangistust.

Nelja kuriteoepisoodi eest ootab noormeest 14-aastane vanglakaristus, kuid sellele lisatakse varem mõistetud kolme aasta ja kaheksa päeva pikkuse vangistuse seni kandmata osa - üks aasta, kolm kuud ja 25 päeva, kirjutab Saarte Hääl.

Noormees oli uute kuritegude toimepanemise ajal karistuse kandmisest tingimuslikult vabastatud. Lisakohustusena oli tal keelatud tarvitada alkoholi ja narkootikume ning teadlikult suhelda kriminaalkorras karistatud isikutega. Kütil on kokku kolm kehtivat kriminaalkaristust ja neli väärteokaristust.

Prokurör leidis, et varasemad karistused ei ole oma eesmärki täitnud ja süüdistatav pole neist mingeid järeldusi teinud, pannes uued teod toime katseajal. Maripuu oli seisukohal, et kuigi Kütt ei tunnista oma süüd kahe inimese surmas, oleks ta pidanud endale teadvustama oma teo võimalikke tagajärgi.

«Olles teadlik, et elanikud magavad, süütas ta trepikojas krõpsupaki ja viskas selle puittrepi alla, kus hoiti kergestisüttivaid esemeid, mille tagajärjel süttis kogu elamu. Sellega seadis ta ohtu hoones viibinud 19 inimese, seal hulgas alaealiste laste ja invaliidsuspensionäride elu. Süütamise tagajärjel suri kaks inimest vingugaasimürgitusse ja kaks isikut sai tervisekahjustusi. Kaheksa korteriga elamule tekitati suurt varalist kahju,» loetles prokurör noormehe tegusid, milles ta nägi vähemalt kaudset tahtlust.

Kuressaare kohtumajas algas protsess 23-aastase Gevin Küti 8. märtsil. Avaistungil tunnistas noormees end osaliselt süüdi. Kahe inimese mõrvas ta ennast süüdi ei tunnistanud, sest ei eeldanud, et keegi võiks surra.

Süüdistuse kohaselt süütas noormees 3. juuli varahommikul põlema Aste alevikus asuva korrusmaja trepikoja. Tulekahju tagajärjel hukkusid 56-aastane mees ja 63-aastane naine. Üldse viibis tol hetkel majas 19 inimest.

Samal ööl jõudis Kütt lüüa noormeest, kellega koos ta alkoholi tarbis, pani kuuride juures põlema jalgratta ja üritas süüdata tänaval seisnud motorollerit. Selle tegevuse käigus lõi ta teda takistama tulnud meest ja veidi hiljem ähvardas tütarlast vägivallaga.

Tagasi üles